Basketbalistky USK získaly třináctý titul v řadě. ‚Každý rok tu mám skvělé hráčky,‘ chválí si trenérka Hejková

Třináctkrát v řadě ovládnout domácí soutěž, k tomu vyhrát 272 zápasů za sebou. To je oslnivá statistika USK Praha v ženské basketbalové lize. Pražankám patřila i letošní sezona, ve které ve finále porazily brněnské Žabiny jasně 3:0 na zápasy. Dominanci USK v nejvyšší soutěži potvrzuje to, že jejich vůbec poslední porážka je stará 10 let.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisty USK Praha slaví další triumf v tuzemské nejvyšší domácí soutěži

Basketbalisty USK Praha slaví další triumf v tuzemské nejvyšší domácí soutěži | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

„V první řadě je to o hráčích, protože USK si díky majiteli dlouhodobě může dovolit hráčky, které jsou celosvětově úspěšné. Mají tam dvě podkošové hráčky, které vyhrály mistrovství světa,“ říká o dominanci USK Praha na domácí basketbalové scéně bývalá hráčka Pražanek Kateřina Suchanová, dříve Elhotová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky USK Praha získaly mistrovský titul už potřinácté v řadě. Poslechněte si ohlasy po jejich triumfu

Její slova potvrdila i současná trenérka USK Natália Hejková: „Za těch deset let se nám vždy podařilo postavit dobrý tým, většinou z hráček, které nechtějí prohrát žádný zápas.“

O důvodu, proč se nedokáže USK v tuzemské soutěži nikdo vyrovnat, má Suchanová jasno: Ostatní týmy nemají takovou základnu hráček a zároveň finanční sílu. Je těžké hodnotit, jestli sponzoři peníze mají, ale nechtějí je do jiných basketbalových klubů dát. V tomhle ohledu je USK dominantní.

Stejný názor zastává i hráčka městského rivala Slovanky Eliška Hálová. Je pravda, že mají několikanásobně větší rozpočet než ostatní týmy. U nás a asi i v jiných klubech to hrajeme především pro zábavu, není to úplně hlavní náplň našeho života. Holky v USK jsou profesionálky, berou za to měsíčně stotisícové odměny, což se musí projevit.

Hálové dává za pravdu jasná statistika. Hráčky USK ovládly ŽBL už potřinácté za sebou a navíc si drží rekordní sérii 272 vítězství v nejvyšší soutěži v řadě.

Petr Mathauser, rej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme