Snad lidé ocení čtrnáctou účast v řadě, zní z týmu basketbalistek po kvalifikaci na evropský šampionát

Počtrnácté v řadě nebudou chybět české basketbalistky na mistrovství Evropy. Na závěr kvalifikace porazily Dánky 84:63 a vyhrály svou skupinu před Itálií. V červnu se tak výběr kouče Svitka představí na šampionátu, který má hostit Francie a Španělsko.

Istanbul Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost českých basketbalistek v zápase mistrovství Evropy proti Švédsku

Česká basketbalová reprezentace. Archivní foto | Foto: Johanna Lundberg | Zdroj: Reuters

Po závěrečné siréně posledního duelu v tureckém Istanbulu se české basketbalisty shlukly na půlce, aby v kolečku poprvé oslavily postup na evropský šampionát. Na něm nebudou chybět počtrnácté za sebou.

Přehrát

00:00 / 00:00

České basketbalistky jsou počtrnácté za sebou na mistrovství Evropy. Více v příspěvku Jakuba Kanty

„Všichni jsme rádi, že to zase vyšlo. A také, že jdeme z prvního místa. Doufáme, že budeme nejvýše nasazení při losu. Pro mě to bude čtvrté mistrovství Evropy za sebou se dvěma různými reprezentačními výběry,“ řekl bezprostředně po utkání s Dánskem ještě na palubovce, kterou už v tu chvíli organizátoři dezinfikovali hlučnými stroji, trenér Štefan Svitek.

„Jsem ráda za nás za všechny. Snad na mistrovství Evropy ukážeme, že tam patříme,“ doplnila ho rozehrávačka Petra Záplatová, než společně zamířili za týmem do šatny a pak na hotel.

„Brala bych jako velké zklamání nedostat se na šampionát, protože jsme dokázaly dobře odehrát reprezentační zápasy. Moc se na to těším. Myslím, že mohu mluvit za všechny holky, když řeknu, že do toho jdeme ještě s větší motivací díky tomu, jak dopadla minulá Evropa. Ta pro nás nevyzněla vůbec hezky,“ připomněla zkušená Kateřina Elhotová.

„Mě dost mrzí, že je basketbal oproti fotbalu nebo hokeji podceňovaný sport. Kolikrát máme větší úspěchy. Ženský basketbal byl jediný kolektivní sport, který se několikanásobně dostal na olympijské hry. Doufám, že lidé ocení, že jsme se na evropský šampionát dostaly počtrnácté za sebou,“ dodala Alena Hanušová.

Mistrovství Evropy basketbalistek hostí v druhé polovině června Španělsko a Francie.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme