Basketbalistky USK mají rekordní 15. titul v samostatné lize, sérii s Hradcem suverénně ovládly

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

Praha (Aktualizováno: 20:10 16. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky USK slaví rekordní 15. titul | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 218 utkání a přemožitelky nepoznal osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrál ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Basketbalistky USK se s Euroligou rozloučily vítězně, v pražské ‚bublině‘ zdolaly Gdyni 80:67

Číst článek

Zatímco loni USK získal titul po zrušení konce sezony kvůli pandemii koronaviru jako vítěz základní části, tentokrát se radoval na palubovce. „A užily jsme si to o hodně víc než předešlé sezony. Nebavím se o té loňské, ale i předtím to byla vždycky taková povinnost a dohrávaly jsme to po Eurolize. Letos jsme ji opustily příliš brzy, takže jsme se koncentrovaly na českou ligu, a o to víc si to hráčky i realizační tým užívá,“ řekla Hejková.

Nejužitečnější hráčkou finálové série byla vyhlášena americká pivotka USK Brionna Jonesová. V posledním utkání ovládla střelecké statistiky s 22 body a přidala sedm doskoků.

Východočešky držely krok do 3. minuty, kdy srovnaly stav na 6:6, ale potom následovala čtrnáctibodová šňůra Pražanek. Tu načala kapitánka Kateřina Elhotová, který ji také zakončila dvěma trojkami. Celkem proměnila tři během 169 sekund a rozjela další trhák po snížení na 13:20.

„Přišlo mi, že jsme se do toho z těch zápasů s Hradcem nejvíce opřely. Motivace to ukončit v nejkratším čase byla veliká. Nechtěly jsme, abychom se tahaly o malý rozdíl, takže jsem ráda, že to dopadlo takhle. Podle výsledku by se mohlo zdát, že to byl nejlehčí zápas, ale nebyl. Každý s hradeckými holkami byl těžký, protože nevypustí žádnou minutu v zápase a furt se musíme strachovat o to, jestli se nám přibližujou, nebo ne,“ uvedla Elhotová.

Poločasový náskok

Náskok USK narostl 55 sekund před koncem prvního poločasu už na rozdíl 28 bodů. Dvouciferný počet měly na kontě už v polovině utkání Jonesová (18), Elhotová (11) i Tereza Vyoralová (10).

Ve třetí čtvrtině se dvakrát díky Veronice Voráčkové a jednou díky Anastasiji Kovtunové dostaly Pražanky na rozdíl 30 bodů, nic platné mezitím ve snaze o korekci skóre nebyly hostujícím hráčkám trojky Kláry Marečkové a Simony Fišerové během 35 sekund.

Po porážkách o 32 a 33 bodů z prvních dvou duelech bylo brzy jasné, že nejenže bude i po třetím finále svítit na straně USK trojciferné skóre, ale bude to i nejvyšší výhra série.

„Jsou to smíšené pocity. Stříbrná medaile je pro nás samozřejmě nejvíc. Vidím ale jako trenér ve finále chyby, takže než to zpracuju, tak mi to v hlavě šrotuje. Je škoda, že radost z té medaile po skončení není tak obrovská, jak by asi měla být. Dneska to byl asi náš nejhorší výkon a dostaly jsme lekci, jak jsem ale čekala. Bylo to hodně v důrazu, nezvládaly jsme osobní souboje,“ prohlásila trenérka Hradce Romana Ptáčková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme