Obrana je základem pro rychlý basketbal, hodnotí trenérka USK hladké vítězství nad Fenerbahce

Právě kvůli takovým zápasům, jako bylo vítězství v úvodním zápase čtvrtfinále Evropské lize proti Fenerbahce Istanbul, se na basketbal daly. Turecký tým deklasovaly 76:54 a v sérii hrané na dvě vítězství tak vedou 1:0 na zápasy. Za výhrou navíc Pražanky hnala vyprodaná hala Královka.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

15 bodů USK dala Kateřina Elhotová

15 bodů USK dala Kateřina Elhotová | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Dneska jsme hrály s takovou lehkostí, že skóroval každý. Je to skvělý pocit jak pro trenéra, tak pro hráče,“ hodnotila spokojeně úvodní zápas play-off Kateřina Elhotová.

A potěšená výkonem, který označila za dokonalý, byla i trenérka Natália Hejková.

Suverénní vstup do čtvrtfinále Euroligy. Basketbalistky USK porazily Fenerbahce o 22 bodů

Číst článek

„K ničemu jsme je nepustily, což tak nemusí být vždy. Uvidíme, jak se nám bude dařit bránit v Istanbulu, protože obrana je základem toho, abychom mohly hrát rychlý basketbal, který nám sedí,“ popsala pro Radiožurnál.

Kdežto Fenerbahce rychlá hra Češek brzdila. Turecký soupeř u Královské obory prohrával od začátku utkání a ve druhé čtvrtině už dokonce o dvacet bodů. V basketbalu nestačí jen skákat a střílet, ale je třeba i běhat.

„Byli zaskočení naším rychlým protiútokem. Z rychlých přechodů do útoku jsme dokázaly skórovat a ony se ze začátku moc nevracely do obrany, tím narostl náš bodový náskok a pak už se hraje vždycky lépe,“ dodává Kateřina Elhotová, která pamatuje i poslední vítězství USK nad Fenerbahce Istanbul.

Po úspěšném semifinále v roce 2015 pak Pražanky celou soutěž vyhrály. Letos se další postupový bod pokusí získat v pátek v Turecku.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme