Obrana je základem pro rychlý basketbal, hodnotí trenérka USK hladké vítězství nad Fenerbahce

Právě kvůli takovým zápasům, jako bylo vítězství v úvodním zápase čtvrtfinále Evropské lize proti Fenerbahce Istanbul, se na basketbal daly. Turecký tým deklasovaly 76:54 a v sérii hrané na dvě vítězství tak vedou 1:0 na zápasy. Za výhrou navíc Pražanky hnala vyprodaná hala Královka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

15 bodů USK dala Kateřina Elhotová | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Dneska jsme hrály s takovou lehkostí, že skóroval každý. Je to skvělý pocit jak pro trenéra, tak pro hráče,“ hodnotila spokojeně úvodní zápas play-off Kateřina Elhotová.

A potěšená výkonem, který označila za dokonalý, byla i trenérka Natália Hejková.

Suverénní vstup do čtvrtfinále Euroligy. Basketbalistky USK porazily Fenerbahce o 22 bodů

Číst článek

„K ničemu jsme je nepustily, což tak nemusí být vždy. Uvidíme, jak se nám bude dařit bránit v Istanbulu, protože obrana je základem toho, abychom mohly hrát rychlý basketbal, který nám sedí,“ popsala pro Radiožurnál.

Kdežto Fenerbahce rychlá hra Češek brzdila. Turecký soupeř u Královské obory prohrával od začátku utkání a ve druhé čtvrtině už dokonce o dvacet bodů. V basketbalu nestačí jen skákat a střílet, ale je třeba i běhat.

„Byli zaskočení naším rychlým protiútokem. Z rychlých přechodů do útoku jsme dokázaly skórovat a ony se ze začátku moc nevracely do obrany, tím narostl náš bodový náskok a pak už se hraje vždycky lépe,“ dodává Kateřina Elhotová, která pamatuje i poslední vítězství USK nad Fenerbahce Istanbul.

Po úspěšném semifinále v roce 2015 pak Pražanky celou soutěž vyhrály. Letos se další postupový bod pokusí získat v pátek v Turecku.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme