Basketbalistky USK na překvapení nedosáhly, s Kurskem prohrály o 32 bodů

Basketbalistky USK Praha v Evropské lize prohrály 56:88 s favorizovaným Kurskem a v neúplné tabulce skupiny A se propadly na třetí místo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráčky USK Praha prohrály i druhý zápas s Dynamem Kursk

České mistryně zaznamenaly druhou domácí porážku v soutěži, ruský obhájce titulu naopak neprohrál ani v jedenáctém kole.

Hráčky USK nezachytily začátek a po první čtvrtině prohrávaly 9:27. Krok se soupeřem dokázaly Pražanky držet jen ve druhém dějství, které skončilo nerozhodně 18:18. Ve druhém poločase byl zápas opět v režii ruského favorita, který navýšil svůj náskok až na 32 bodů.

Na vítězství Kursku se 15 body podílela Angel McCoughtryová, Nnemkadi Ogwumike s Mariou Vadejevovou přidaly shodně po 14 bodech a bývalá hráčka USK Sonja Petrovičová zaznamenala bodů deset. Za domácí nastřílela 16 bodů Amanda Zahuiová, jedenáct přidala Dewanna Bonnerová.

Před Pražanky se v tabulce dostala na druhou pozici Šoproň a dotáhnout se na ně může dnes večer Bourges. Další zápas čeká USK za týden na palubovce pátého Villeneuve.