Basketbalová reprezentace má jen 11 hráčů, Puršl je v Kluži i se sádrou

Problémy české mužské basketbalové reprezentace se stavbou kádru pro mistrovství Evropy pokračují i v dějišti šampionátu. Po několika omluvenkách už v přípravě odletělo na samotný turnaj do Rumunska oproti původním předpokladům jen 11 hráčů. Při posledním tréninku v Praze si totiž zlomil záprstní kůstku mladý pivot Šimon Puršl. V Kluži si tak premiéru v dresu seniorského národního týmu neodbyde, ale i tak se připojí k týmu.

Kluž/Rumunsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní hvězdou českého výběru je Tomáš Satoranský | Zdroj: ČTK

„Pokud mě vyberou, tak jsem připravený. A bud se snažit splnit roli v týmu, kterou mi trenéři dají,“ říkal Radiožurnálu Šimon Puršl několik dnů před oznámením Ginzburgovi konečné nominace, do které se v pondělí dostal na úkor 22letého pivota Adama Pecháčka.

Je to úplně nový tým a hráči se spolu musí naučit pracovat, říká Satoranský před mistrovstvím Evropy

Číst článek

Jenže Puršl se pak za pár hodin zranil při posledním tréninku před odletem a manažeři národního týmu najednou museli řešit krizový scénář.

Dvacetiletý Puršl absolvoval vyšetření v nemocnici ještě v noci a to další ráno potvrdilo, že dostane kvůli zlomené záprstní kůstce střelecké ruky sádru a do Rumunska s týmem jako hráč nemůže. Proto vedení národního týmu kontaktovalo Pecháčka, jestli by se znovu nepřipojil.

Ten, ale odmítl a uvedl dva hlavní důvody. Zaprvé informoval rodinu, agenta i svůj španělský klub, který mu už zařídil letenku. A zadruhé: „Kvůli nějaké vlastní úctě, protože mi to nepřijde vhodné. Neměl bych se moc rád, kdybych to teď přijmul, protože jsem byl vyhozený,“ vysvětloval své rozhodnutí po telefonu vedení reprezentace Adam Pecháček.

V Kluži i se sádrou

„Je to jeho rozhodnutí a nám nezbývá nic jiného, než se s tím smířit. Nakonec jsme se rozhodli, že tento počet bude finální a budeme zde působit s jedenácti hráči,“ prozradil manažer reprezentace Michal Šob v Kluži po dnešním prvním tréninku v hale Polyvalent, kde Češi odehrají základní skupinu.

Šimonu Puršl nakonec s týmem v Kluži bude. „Projevil obrovské zapálení zůstat s týmem, chce tu být a to zranění ho mrzí. Vzhledem k tomu, že místo by bylo tak jako tak neobsazené a nejde limitovat náklady, rozhodli jsme se, že Šimon se připojí v roli zraněného hráče,“ vysvětluje Šob.

Jedenáct hráčů na soupisce obzvlášť na vrcholné akci není rozhodně běžné, ale do všech zápasu většinou stejně nezasáhnou všichni. Tak se uvidí, jak se s přesilou soupeřů na lavičce čeští basketbalisté od 1. září, kdy vstupují do turnaje proti domácím Rumunům, vypořádají.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme