Baumrtová se opařila čajem. Kuriózní zranění ji připraví o část mistrovství republiky

Plavkyně Simona Baumrtová se znovu dostává do formy, jakou 4 roky neměla. Po takové době překonala český rekord na znakařské trati a v pátek k tomu vyhrála republikový šampionát v krátkém polohovém závodě. Ale v něm už startovala se zraněním, které ji o zbytek českého mistrovství připraví.

Praha (Aktualizováno: 12:51 8. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Byla jsem ráno opařená čajem a nevypadá to úplně hezky. Mám strach, aby se tam nedostala infekce, protože jinak by to byly antibiotika a průšvih k mistrovství světa," líčí Radiožurnálu Simona Baumrtová snad ten nejhorší možný scénář.

Konkurence motivuje. Česká znakařská špička se navzájem táhne k lepším výkonům

Číst článek

Vše způsobil vylitý hrnek s horkým čajem, který si zvrhla na nohu. „Mám to stehně pod plavkami. V jedné ruce jsem nesla džus a v druhé čaj. Jedna slečna do mě omylem nabourala a já jsem to pustila. Naštěstí jen na nohu, na břicho by to bylo horší."

I tak ale víkendové závody v pražském Podolí zřejmě nepoplave a bude se snažit uzdravit před mistrovstvím světa v Budapešti - po olympijských hrách největší plavecké akci.

Zrovna teď má Baumrtová formu, která by jí mohla vynést senzační umístění. „Čtyři roky jsem se nezlepšila na znak, to byla dost dlouhá doba. Ale je vidět, že když věříte sama sobě, tak to pak jde."

"Hodně lidí už nade mnou lámalo hůl, tak jsem ráda, že jsem je přesvědčila, že i když jsem starší, tak mám kam se zlepšovat," je Simona Baumrtová nadšená ze svých letošních výkonů i republikového titulu, který znakařská specialistka získala v krátké polohovce.

V souboji největších českých plaveckých hvězd porazila Barboru Závadovou o dvě desetiny vteřiny. Večer pak skončila třetí na volné padesátce, když ji porazily Anna Kolářová a Barbora Seemanová.

Martin Charvát, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme