Je tu víc prostoru na odpočinek, chválí si Perušič večerní zápasy. České beachvolejbalisty čekají Lotyši

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner mají nakročeno do vyřazovacích bojů ve finále Světové série. Po úvodním dramatickém zápase proti Nizozemcům vyhráli také nad americkou dvojicí Taylor Crabb, Jake Gibb. A to až překvapivě snadno.

Cagliari Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem | Foto: PILAR OLIVARES | Zdroj: Reuters

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner potvrzují na finálovém turnaji Světové série roli druhého nejlepšího páru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak hodnotí turnaj na Sardinii čeští beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweier

„Asi bych před zápasem řekl, že budou klást větší odpor, ale my jsme předvedli fakt dobrý výkon,“ sdělil David Schweiner Radiožurnálu.

A vyzdvihl, v čem konkrétně byli Češi lepší. „Nechybovali jsme, riskovali jsme servis, oni byli pořád pod tlakem a myslím, že jsme si lépe poradili s povětrnostními podmínkami. Předpokládali jsme, že přijde nějaký poryv a odfoukne nám to pryč,“ doplnil Schweiner.

Američané se asi tolik o povětrnostních podmínkách tolik nebavili a pravděpodobně se i málo věnovali regeneraci a aklimatizaci.

„My jsme je tu po příjezdu viděli ležet na recepci, protože jim Italové odmítli dát pokoj, tak se asi ještě srovnávají s posunem,“ viděl jeden z možných důvodů vítězství český plážový volejbalista.

Spíš to byl ale předvedený výkon českého týmu, který stál za úspěchem nejen ve druhém zápase.

„Měli jsme za sebou týden odpočinku a pak další dva týdny přípravy. Druhá věc je, že tam byla relativně velká pauza mezi zápasy. Tím, že se hrajou noční zápasy, tak je víc prostoru na odpočinek než na turnajích, kde noční zápasy nejsou,“ pochvaloval si Perušič.

Zápasy v chladnějším počasí vyhovují i Davidu Schweinerovi. „Buď zataženo bez sluníčka, nebo večer, kdy už z vás slunce netahá tolik energie,“ dodal Schweiner.

Z Davida Schweinera ani Ondřeje Perušiče sluneční paprsky rozhodně energii tahat nebudou, protože budou hrát za tmy pod umělým osvětlením. Utkání proti lotyšskému páru začne ve čtvrtek ve 22.30 a na stanici Radiožurnál i Radiožurnál Sport z něj uslyšíte živé vstupy.

Mikuláš Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme