Beachvolejbalistky se musí na šampionátu vypořádat s horkem. Ponožky do písku ještě nebyly potřeba

První kolo play off čeká plážové volejbalistky na mistrovství světa ve Vídni. Páru tvořenému Kristýnou Hoidarovou Kolocovou s Markétou Kvapilovou los postavil do cesty 42. nasazenou nizozemskou dvojici. To k týmu Markéty Nausch Slukové s Barborou Hermannovou byl los nemilosrdný. I přes postup z prvního místa ve skupině se utkají s třetím nasazeným brazilským párem. A kromě soupeřek budou české volejbalistky bojovat také s vedrem.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová na mistrovství světa ve Vídni | Zdroj: Sport Invest

Jen půl hodiny po pravém poledni začne play off pro pár Michala Kvapilová a Kristýna Hoidarová Kolocová. Druhá jmenovaná hledá aspoň nějaké možnosti, jak se vyrovnat s očekávaným horkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Beachvolejbalistky se musí na mistrovství světa vypořádat s horkem.

„Víc pít během celého dne, aby dehydratace nepřišla během zápasu. Určitě to jsou věci, se kterými mám za ty roky zkušenosti. Znám situace, kdy síly v zápase dojdou, a to nechceme dopustit, takže se tomu snažíme předcházet. Studená sprcha, takové základní věci, nic navíc, žádné skryté tajemství nemáme,“ řekla Radiožurnálu.

Na kurtech navíc není nepříjemný jenom horký vzduch. Volejbalistky hrají bosé v rozpáleném písku. V extrémních případech můžou nasadit speciální silikonové ponožky, Barbora Hermannová je ale zatím ve Vídni nepoužila.

Malý kurt jako výhoda

„Ani je tady nemám. Zatím písek nepálil tolik, nebo jsem to aspoň nezaregistrovala. Možná, že mi bylo takové vedro všude jinde po těle než na nohou. Ale řeší se to tak,“ vysvětlila.

I přes postup z prvního místa bez ztráty setu český pár vyzve silné Brazilky Agátu s Dudou. Prvně jmenovaná s jinou spoluhráčkou získala loni stříbro na olympijských hrách. V Rakousku ale postoupily až ze třetího místa základní skupiny. Hermannová věří, že výhodou pro ni a Nausch Slukovou bude místo zápasu, tedy malý kurt číslo dva.

„Side kurt je s českými fanoušky, kteří dělají super atmosféru, hezký. Jsou blízko nás, jsou slyšet. Kdežto na centr kurtu se možná ztratí, jak je ta aréna velká,“ řekla Hermannová.

Zápas Nausch Slukové s Hermannovou proti brazilské dvojici začne v půl šesté podvečer.

David Nekvinda, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme