Na běžeckém závodě na Mont Blanc po pádu zemřel český účastník, závod byl přerušen

Český běžec se v noci na dnešek vážně zranil při závodě na nejvyšší alpské hoře Mont Blanc. Jak uvedli organizátoři závodu Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB), do nemocnice jej záchranáři převezli helikoptérou. Později oznámili, že Čech v nemocnici zraněním podlehl. 

Aktualizováno Paříž (Aktualizováno: 12:04 25. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mont Blanc | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

Český závodník se zřítil na jedné z tras ultramaratonu UTMB. Nehoda se odehrála na francouzské straně v departementu Horní Savojsko asi 25 minut po půlnoci. Muž spadl na 62. kilometru při sestupu v průsmyku Pralognan.

Okamžitě po pádu zasáhl záchranný tým, který byl na vrcholku průsmyku, muže poté převezla do nemocnice helikoptéra. I přes rychlý zásah muž na následky vážných zranění zemřel, uvedli organizátoři.

Zesnulému muži bylo 35 let, uvedla agentura AFP. Úřady začaly vyšetřovat příčinu smrtelné nehody.

O neštěstí informovali české úřady a rodinu běžce. „Je nám to velmi, velmi líto. Rodině zesnulého běžce jsme vyjádřili upřímnou soustrast,“ sdělili ČTK.

Vyjádření organizátorů závodu Ultra Trail du Mont Blanc

„Organizátoři závodu UTMB Mont Blanc obdrželi 25. srpna v 00:25 zprávu o běžci na trase TDS, který se stal obětí pádu v průsmyku Pralognan. Tato sekce byla na trase TDS již mnohokrát. Cesta byla zabezpečená a na místě byl záchranný tým. Běžec svým zraněním podlehl navzdory lékařské péči, která mu byla ihned poskytnuta,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Neštěstí se odehrálo na 145 kilometrů dlouhé trase „TDS - Sur les Traces des Ducs de Savoie“ (Po stopách savojských vévodů), která spojuje italské údolí Aosty s francouzským departmentem Horní Savojsko. Jde o jeden z paralelních závodů ultramaratonu UTMB. Běžci na trase musí překonat převýšení 9100 metrů.

Závod byl přerušen. Jeho účastníci, kteří ještě neprošli průsmykem, mají sestoupit do vesnice Bourg Saint-Maurice. Závod bude pokračovat pro závodníky, kteří již mají průsmyk za sebou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme