Biatlonový sprint v Oberhofu vyhrála Röiselandová, Češkám se nedařilo ve střelbě

Biatlonistka Eva Kristejn Puskarčíková skončila sedmnáctá ve sprintu Světového poháru v Oberhofu. Markéta Davidová bodovala na 23. místě. V tradičně nevlídném počasí v německém středisku – dešti, větru a v husté mlze – vyhrála přesně střílející Norka Marte Röiselandová.

Oberhof (Aktualizováno: 16:32 9. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marte Olsbuová Röiselandová na archivním snímku

Marte Olsbuová Röiselandová na archivním snímku | Foto: TT News Agency/Fredrik Sandberg | Zdroj: Reuters

Další české reprezentantky se na bodované příčky nevešly. Lucie Charvátová absolvovala čtyři trestná kola a skončila 43., Jessica Jislová sice chybovala jen dvakrát, ale byla až v sedmé desítce. Tereza Voborníková při premiéře v SP obsadila 84. pozici.

Biatlonovým závodům v Oberhofu hrozilo zrušení, zachránil je až sníh z dalekého Gelsenkirchenu

Puskarčíková trefila devět terčů a až poslední zůstal černý. „Doufám, že se to dneškem prošťouchne a že se budeme zrychlovat do závodního tempa. Už od druhého kola jsem cítila, jak mám dřevěné nohy,“ řekla Radiožurnálu Puskarčíková.

Davidová, která v sezoně dojela sprint třetí v Östersundu a v Le Grand-Bornand, odstřílela čistě vleže a jela v první desítce. Po stojce ale musela na dvě trestná kola, navíc při obou střeleckých položkách strávila na střelnici hodně času.

„Dnes to bylo špatné. Vůbec jsem nemohla běžet a bylo to dost trápení na trati,“ popsala Davidová. „Byla jsem přes Vánoce nemocná, tak nevím, jestli se to nemohlo projevit,“ dodala česká reprezentantka.

Röiselandová zaznamenala čtvrtou individuální výhru v kariéře. Zvítězila o půl minuty před Denise Herrmannovou, jež vybojovala pro německé biatlonistky první medailové umístění v sezoně. Třetí byla Francouzka Julia Simonová. V čele průběžného pořadí SP se udržela čtvrtá Dorothea Wiererová z Itálie.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Röiselandová (Nor.) 22:04,9 (0 tr. okruhů), 2. Herrmannová (Něm.) -33,1 (1), 3. Simonová (Fr.) -47,4 (1), 4. Wiererová (It.) -1:01,8 (1), 5. Eckhoffová (Nor.) -1:07,1 (2), 6. P. Fialková (SR) -1:09,1 (1), 7. Lunderová (Kan.) -1:14,9 (0), 8. Hojniszová-Staregaová -1:15,0 (1), 9. Žuková (obě Pol.) -1:29,8 (2), 10. Innerhoferová (Rak.) -1:32,8 (2), ...17. Kristejn Puskarčíková -1:53,5 (1), 23. Davidová -2:11,2 (2), 43. Charvátová -2:53,3 (4), 65. Jislová -3:46,8 (2), 84. Voborníková (všechny ČR) -4:45,6 (3).
Průběžné pořadí SP (po 8 z 24 závodů): 1. Wiererová 347, 2. Eckhoffová 327, 3. Tandrevoldová (Nor.) 289, 4. Simonová 261, 5. Braisazová (Fr.) 247, 6. Herrmannová 233, ...10. Davidová 198, 22. Kristejn Puskarčíková 133, 27. Charvátová 110, 46. Jislová 40.

nyc, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít