Pardubický basketbalový klub se omluvil za napadení hráče Kolína, viník Dunans už zná trest

Basketbalový klub BK Pardubice se na svých oficiálních stránkách omluvil za incident z pondělního čtvrtfinálového utkání s Kolínem. Pardubický Thomas Dunans na konci druhé čtvrtiny napadl pěstí domácího Davida Pekárka a po verdiktu rozhodčích byl za úder diskvalifikován. Disciplinární komise udělila v úterý Američanovi čtyřzápasový trest a navíc musí zaplatit pokutu 7500 tisíc korun s náhradou nákladů ve výši dvou tisíc.

Pardubice (Aktualizováno: 21:32 27. 4. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalový zápas mezi Kolínem a Pardubicemi

Basketbalový zápas mezi Kolínem a Pardubicemi | Foto: BK Pardubice | Zdroj: BK Pardubice - facebook

Dunans dostal za pondělní napadení kolínského protihráče Davida Pekárka trest zákazu startu na čtyři zápasy a pokutu 7500 tisíc korun s náhradou nákladů ve výši dvou tisíc.

Oznámila to po úterním zasedání disciplinární komise Asociace ligových klubů, podle jejichž stanov jde o maximální možný trest za prohřešek tohoto druhu.

Incident mezi Dunansem a Pekárkem:

„Klub BK JIP Pardubice se vymezuje vůči nesportovnímu chování hráče Thomase Dunanse. Thomasova reakce byla naprosto nepřijatelná a zcela v rozporu se všemi zásadami fair play, které klub vyznává a jichž se chce za všech okolností držet. Za celý incident se omlouváme hráči Davidu Pekárkovi, celému kolínskému klubu i všem basketbalovým příznivcům,“ uvedl ve stanovisku na oficiálních stránkách pardubického týmu jeho sportovní ředitel Radek Nečas.

Klub podle něj bude situaci interně řešit podle vlastního disciplinárního řádu. „Nad rámec rozhodnutí disciplinární komise, jejíž verdikt bude klubem i hráčem plně akceptován,“ konstatoval Nečas.

Byl jsem v šoku, říká Pekárek

Incident se odehrál v přerušené hře a předcházel mu souboj pod pardubickým košem, po němž útočící hráč postavil clonu a amerického protivníka dle svých slov možná nechtěně trefil. V zákroku ale podle něj nebylo nic úmyslného.

„To, co ale pak udělal Dunans, bylo poslední, co jsem očekával. Byl jsem v šoku, vůbec jsem nečekal, že by se něco takového mohlo stát,“ přiznal poté Pekárek a přál si, aby si jeho sok už v této sezoně nezahrál.

Vedle Dunanse byl následně vyloučen i kolínský rozehrávač Adam Číž, který po incidentu opustil lavičku a vstoupil nedovoleně jako vystřídaný hráč na palubovku. Kolín přesto i bez svého důležitého hráče dovedl utkání do vítězného konce a po výsledku 103:95 vede v sérii 2:0.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme