Martin Šonka zvítězil v posledním závodu sezony a stal se mistrem světa

Českému akrobatickému pilotovi Martinu Šonkovi se podařilo zaletět nejrychlejší výsledek v závodě v Dallasu a poprvé v kariéře se stal mistrem světa v sérii Red Bull Air Race. V loňské sezóně přišel o vítězství v posledním závodě, po kterém skončil celkově druhý. Letošní sezóna je tak pro českého pilota vůbec nejúspěsnější.

Aktualizováno Dallas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Šonka | Foto: Daniel Grund | Zdroj: Red Bull Content Pool

Před posledním závodem sezóny bylo jasné, že kdo vyhraje tento závod stane se i celkovým mistrem světa. 

Šonku čeká poslední závod seriálu Red Bull Air Race, létat bude na okruhu pro Nascar

Číst článek

Martinovi Šonkovi se podařilo v Dallasu v předchozích letech zaletět takové časy, že mu stačilo "pouze" jeden z nich zopakovat. To se mu nakonec i podařilo a stal se vůbec poprvé ve své kariéře mistrem světa. 

První reakcí Šonky po vystoupení z letadla byl popěvek „tak jsme mistři no a co“.

„Hlavou se mi nehonilo vůbec nic. Byl jsem to jen já, letadlo a trať. Dokázal jsem se soustředit, zkoncentrovat. Věděl jsem, že Matt Hall zaletěl skvěle, ale já jsem to dokázal,“ řekl Martin Šonka plný emocí bezprostředně po závodě.

Blízko k titulu byl také v loňské sezóně, kdy ale právě poslední závod nezvládl a celkově tak skončil druhý o šest bodů za Japoncem Yoshihidem Muroyou. 

Letošní sezona je pro Martina Šonku nejlepší a nejúspěšnější v jeho kariéře. Zvítězil v celkem čtyřech závodech a s 80 body se stal mistrem světa. Za sebou nechal Australana Matta Halla, kterému na Šonku chybělo pět bodů. Třetí skončil Američan Michael Goulian, který získal celkem 73 bodů. 

Druhý Čech v sérii Red Bull Air Race Petr Kopfstein skončil s celkově šestnácti body na 13. místě.

Anna Doškářová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme