‚Lvice‘ Pudilová na pražském turnaji UFC nervózní nebude, souboj chce ukončit ještě před limitem

Lucie Pudilová patří k nejlepším zápasnicím MMA v České republice. Zároveň se už téměř dva roky pohybuje v americké soutěži UFC. V únoru se česká bojovnice ukáže v rámci prestižního seriálu i v Praze.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Pudilová, česká bojovnice MMA

Lucie Pudilová, česká bojovnice MMA | Foto: Dan Cooke/Alamy Live News | Zdroj: Profimedia

Lucie Pudilová je první potvrzenou hvězdou galavečera UFC Fight night, který se uskuteční 23. února v Praze. 24letá Češka pod hlavičkou prestižní organizace bojovala zatím čtyřikrát s bilancí 2 výher a 2 porážek. Pokaždé o vítězce rozhodovaly až body od rozhodčích.

Na úrovni Ligy mistrů nebo Laver Cupu. S UFC dorazí do Prahy jedna z nejdražších sportovních značek

Číst článek

„Je skutečné rozhodnutá zápas ukončit co nejdřív. Je připravená a chce ukázat pravou českou lvici, která bude bojovat,“ řekl Radiožurnálu trenér Lucie Pudiové Ladislav Erdélyi, že jeho svěřenkyně bodování tentokrát nechce připustit.

Sama Pudilová se do Prahy těší i kvůli tomu, že by měla mít velkou podporu českých fanoušků. Celá akce se v podstatě vyprodala během jediného dne.

Až na zápas dojde a ať už to bude s jakoukoli soupeřkou, Pudilová nervózní nebude: „Nejsem ten typ, který by se nějak skládal. Spíš mě to podpoří a dám do toho maximum.“

Co je MMA?

MMA - Mixed Martial Arts (smíšená bojová umění). Kontaktní bojový sport spojující různé bojové sporty a bojová umění bez použití zbraní. Umožňuje údery i chvaty, boj vestoje i na zemi. Muži bojují v osmi váhových kategoriích, ženy ve třech.

UFC – Americká společnost organizující elitní akce MMA po celém světě. Angažuje elitní bojovníky a prosazuje jednotná pravidla MMA. Další organizace jsou například Rizin Fighting Federation (Japonsko) M-1 Global (Rusko) nebo české XFN a Oktagon MMA.

„Nemáme žádný strach, žádné obavy, ze žádné zápasnice. Sice je ve své váze na 13. místě, ale neměla by obavy z nikoho,“ dodává trenér Ladislav Erdélyi.

Pudilová má podle trenéra oproti ostatním soupeřkám několik výhod. Zaprvé je v kleci všestranná a zadruhé má zkrátka sílu.

„Dokáže ve své hmotnosti 66 kil zdvihnout na mrtvý tah 160 kilo,“ popisuje Erdélyi výkon, za který by se v posilovně nemusel stydět leckterý muž. S

Soupeřka pro Pudilovou zatím známá není, ale ať už to bude kdokoliv, může se v oktagonu s Pudilovou připravit na následující:

„Ideální scénář je, že by začalo v postoji, nějak by se to semlelo, začaly bychom se třískat. Pak by bylo ideální, kdybychom se dostaly na zem a já bych jí prostě utrhla hlavu,“ říká česká bojovnice MMA Lucie Pudilová.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme