VIDEO: Boxer Joshua knockoutoval Puleva a uhájil mistrovské pásy. Pak popíchnul Furyho k souboji

Britský boxer Anthony Joshua knockoutoval v 9. kole titulového souboje v Londýně bulharského vyzyvatele Kubrata Puleva a uhájil mistrovské pásy organizací IBF, WBO a WBA v těžké váze. Jednatřicetiletý šampion se tak přiblížil sjednocovacímu souboji s krajanem Tysonem Furym, jenž je mistrem světa organizace WBC.

Londýn (Aktualizováno: 10:07 13. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijský vítěz z Londýna 2012 Joshua si v hale ve Wembley před tisícovou diváků, mezi nimiž nechyběl nikdy neporažený Američan Floyd Mayweather, připsal 24. vítězství ve 25. zápase v profesionálním ringu.

VIDEO: Tyson se po 15 letech rval v ringu, boxerský duel s Jonesem skončil po osmi kolech remízou

Číst článek

„Začal jsem hrát tuhle hru v roce 2013 a sbíral jsem pásy. Chci boxovat s kýmkoli, kdo ty pásy má. Pokud to znamená Tysona Furyho, tak ať je to tedy Tyson Fury,“ uvedl Joshua s vyhlídkou na atraktivní britský duel.

Fury brzy odpověděl na sociálních sítích: „Chci s ním boxovat. Knockoutuju ho během tří kol. Nemohu se dočkat.“

Devětatřicetiletého Puleva poslal dvakrát k zemi už ve třetím kole, ale Bulhar se oklepal a favoritovi odolával. Joshua jeho odpor definitivně zlomil v devátém z dvanácti vypsaných kol, v jehož závěru nejprve Puleva uzemnil pravým zvedákem, a když se bývalý amatérský mistr Evropy postavil znovu na nohy, ukončil zápas další tvrdou pravačkou.

Veterán Pulev utrpěl ve 30. souboji druhou porážku a nevyužil nejspíš poslední šanci na zisk mistrovského pásu. V roce 2014 podlehl v titulovém zápase Vladimiru Kličkovi.

Naproti tomu Joshuu podle všeho v příštím roce čeká především v Británii toužebně vyhlížený sjednocovací duel s Furym, na němž je předběžně domluven. Joshuovým cílem je stát se mistrem světa všech významných organizací, což se naposledy v prestižní těžké váze povedlo v roce 1999 jinému Britovi Lennoxi Lewisovi.

„Hned zítra začneme pracovat na zápase s Tysonem Furym. Je to jediný možný duel, který se dá v boxu udělat. Bude to největší boxerský zápas v britské historii,“ uvedl Joshuův promotér Eddie Hearn a Furyho americký promotér Bob Arum šel v superlativech ještě dál.

„Vypadá to, že jeviště pro největší souboj o titul v těžké váze od zápasu Ali - Frazier v roce 1971 je už přichystané,“ řekl s narážkou na legendární duel mezi Muhammadem Alim a Joem Frazierem v newyorské Madison Square Garden, jenž dostal přízvisko „Zápas století“.

wei, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme