‚Král se vrátil na trůn!‘ Boxer Fury vládne WBC, triumf nad Wilderem oslavil i zpěvem

Z vrcholu na dno a z něj opět na vrchol. Tak by se daly popsat poslední čtyři roky Tysona Furyho. Boxer s přezdívkou Gypsy King se v neděli stal šampionem těžké váhy organizace WBC.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tyosn Fury po vítězném zápase. | Foto: Bradley Collyer | Zdroj: Reuters

„Král se vrátil na trůn!“ Tak Tyson Fury okomentoval přímo v ringu svůj zápas s Deontayem Wildrem. S americkým boxerem se utkal podruhé a zakončil další kapitolu svého pozoruhodného příběhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

‚Král se vrátil na trůn!‘ Boxer Fury znovu vládne WBC, triumf nad Wilderem slavil i zpěvem

V roce 2015 ukončil v Düsseldorfu letitou nadvládu Vladimira Klička, kterého na body porazil. Velký úspěch ale Tyson Fury neustál. Propadl alkoholu, drogám a trpěl depresemi, se kterými se prý potýká celý život. Ztratil motivaci. Navíc přišel o všechny tituly.

Boxerský souboj neporažených. Fury sesadil Wildera z trůnu, zápas ukončil vhozený ručník

Číst článek

„Úspěchy, peníze, sláva, rodina... na ničem nezáleželo. Neviděl jsem důvod v tom, abych dál žil. Chtěl jsem zemřít. Každé ráno jsem se probudil a litoval, že jsem neumřel ve spánku. Byly to velmi těžké dva roky,“ vzpomínal Tyson Fury na temné období v dokumentu Road to Redemption.

Když přestal boxovat, výrazně ztloustl. Přibral přes padesát kilogramů. V roce 2018 ale ohlásil návrat do ringu. Během comebacku porazil dva soupeře, než se postavil neporaženému králi těžké váhy Deontayi Wilderovi.

Jejich souboj skončil remízou, přičemž Fury byl v posledním kole počítán. V nedělní druhé bitvě v Las Vegas porazil Wildera technickým K.O. v sedmém kole, a na oslavu vítězství si v ringu dokonce zazpíval.

Tyson Fury je tak opět na vrcholu. Motivaci ale tentokrát neztrácí.

„V boxu jsem dosáhl všeho, ale pokud bude chtít Wilder odvetu, nemám s tím problém. A na druhé straně oceánu na mě čeká ještě jeden bojovník, který by si to rád rozdal s Gypsy Kingem. A tím by se kruh uzavřel,“ naznačuje britský boxer, že jeho dalším soupeřem by mohl být krajan a světový šampion kategorií WBA nebo IBF – Anthony Joshua. Fanoušci boxu by se tak mohli dočkat souboje dvou aktuálně nejlepších bojovníků současnosti.

David Prouza, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme