Brazilská policie prohledala dům šéfa olympijského výboru, vyšetřuje podezření z korupce

Brazilská policie zasahovala celkem v 11 objektech kvůli podezření z korupce při výběru pořadatelského města v olympijských her v roce 2016. Sedm desítek policistů zasahovalo i v domě šéfa Brazilského olympijského výboru.

Rio de Janeiro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Carlos Nuzman v doprovodu policistů přichází k výslechu

Carlos Nuzman v doprovodu policistů přichází k výslechu | Zdroj: Reuters

V rámci akce „Unfair play“ policisté prohledali sídlo Brazilského olympijského výboru a předvolali šéfa Brazilského olympijského výboru Carlose Nuzmana. Podle francouzských úřadů, které s Brazilci spolupracují, totiž mělo při volbě Ria za pořadatele OH v roce 2016 dojít k nákupu hlasů delegátů.

Fotograf agentury AP viděl Nuzmana, jak opouští svůj dům spolu s právníkem. Policie si z jeho domu měla odnést kufry s dokumenty a počítač. „Pan Nuzman se nedopustil ničeho špatného, jde o mediální bublinu,“ řekl Nuzmanův právník Sergio Mazzillo.

75letý Carlos Nuzman byl 12 let členem Mezinárodního olympijského výboru a byl jednou z hlavních postav při přidělování her v roce 2016. Nyní je čestným členem MOV a radí mimo jiné Tokiu s přípravami her v roce 2020.

Podle francouzských a brazilských vyšetřovatelů ale měl před volbou v roce 2009 zprostředkovat kontakt mezi vlivným podnikatelem Arthurem Soaresem a delegáty.

Například Papa Massata Diack nebo Frankie Fredericks pak měli hlasovat pro Rio, které ve druhém kole volby porazilo Madrid 66:32

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme