Brno podpořilo konání motocyklové Grand Prix, konat se má letos i příští rok

Zastupitelé Brna v úterý podpořili variantu konání motocyklové Grand Prix v letošním i příštím roce, přičemž zalistovací poplatek za oba ročníky bude sedm milionů eur (asi 190 milionů korun). Na oba ročníky dá město maximálně 60 milionů korun. Stát přislíbil na oba závody podporu 85 milionů. Desítky milionů dává na akci každoročně i Jihomoravský kraj. Závody se letos mají jet od 7. do 9. srpna.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valentino Rossi na GP České republiky | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Velkou cenu na Masarykově okruhu uspořádá spolek kraje a města. S promotérskou společností Dorna má uzavřenou smlouvu na pořádání pěti ročníků, letos se uskuteční pátý a smlouva tím měla vypršet. Původně měl stát letošní závod 120 milionů korun, ale situaci zkomplikovala pandemie koronaviru, kvůli které se pojede buď bez diváků, nebo s omezeným počtem lidí.

Seriál MS motocyklů se znovu rozjede na plný plyn. V srpnu závodníci zavítají do Brna

Číst článek

Zástupci kraje a města proto jednali s Dornou, aby letos zalistovací poplatek snížila kvůli výpadku peněz ze vstupného. Výsledkem byl návrh na pořádání letošního ročníku za milion eur (27 milionů korun) s tím, že se příští rok pojede závod znovu i s diváky a zalistovací poplatek za licenci bude stát šest milionů eur (asi 162 milionů korun). Část lidí už si totiž lístky koupila.

Brněnští zastupitelé měli na stole dvě varianty. Jednou byla podpora letošního a příštího ročníku, druhou nepořádání letošních závodů a poslání pořadatelského spolku kraje a města do insolvence. Zastupitelé se přiklonili k variantě pořádání závodů s tím, že město dá na oba ročníky maximálně 60 milionů korun. Hlasovalo pro to 33 zastupitelů, jeden byl proti a osm se zdrželo. Ve čtvrtek bude o Grand Prix jednat i zastupitelstvo Jihomoravského kraje.

Letošní brněnská zastávka MS je v plánu od 7. do 9. srpna. Před ní se přerušený šampionát znovu rozjede dvěma červencovými závody v Jerezu ve Španělsku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme