Kluziště na Ovocném trhu v Praze je v provozu. Zájemci mohou bruslit každý den do nočních hodin

Svařené víno, trdelník nebo prohlídka vánočního stromu. To jsou tradiční adventní aktivity. Čím dál tím častěji se ale také u nákupních středisek nebo náměstích bruslí. Reportérka Radiožurnálu Barbora Kovaříková navštívila jedno z nejstarších veřejných kluzišť v Praze - na Ovocném trhu, kde bruslila skoro sama.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledová plocha na Ovocné trhu v Praze | Zdroj: Profimedia

Máte ve vašem okolí veřejné kluziště a váháte, jestli ho navštívit? Reportérka Radiožurnálu vyzkoušela led na pražském Ovocném trhu a stojí to za to.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Radiožurnálu vyzkoušela kluzistě na Ovocném trhu. Více si poslechněte v příspěvku

„Zájem je stabilní, samozřejmě tomu pomáhají i turisti, kteří sem chodí kvůli té lokalitě a kulise divadla,“ říká Karel Greif, jednatel společnosti, která kluziště na Ovocném trhu provozuje.

Návštěvníci mohou ledovou plochu využívat každý den od 10 do 21 hodin a fungovat bude až do 31. ledna 2020.

Kluziště má rozměry zhruba 15 na 30 metrů a návštěvníci, kteří brusle nevlastní, si je zde mohou i zapůjčit. "Byli tady lidé například z Nového Zélandu nebo z Afriky. Někdy je to docela komické, protože to jsou lidé, které byste na bruslích nečekali, ale docela si s tím poradili," doplnil Greif.

Barbora Kovaříková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme