Češi se ve Štětíně seznamují s arénou. Při stavbě se naštěstí myslelo na volejbal, těší Macha

V pátek zahájí čeští volejbalisté mistrovství Evropy. V polském Štětíně už absolvovali trénink. Jejich největší starostí bylo osvětlení ve sportovní hale, se kterým byli spokojeni. „Je vidět, že při stavbě haly se myslelo i na volejbal,“ těšilo reprezentačního blokaře Radka Macha.

Štětín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští volejbalisté na kvalifikace v Karlových Varech | Foto: Kubeš Slavomír | Zdroj: ČTK

Volejbalová reprezentace dorazila do polského Štětína a hned po ubytování se vydala na první trénink do místní Azoty Areny. Nejmenší, ale útulný stánek bude hostit zápasy B skupiny mistrovství Evropy. První pohledy trenéra Michala Nekoly směřovaly ke stropu arény. „Krásný stánek pro volejbal. Doufám, že bude plný a fanoušci udělají skvělou atmosféru,“ věří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalisté si pochvalují arénu ve Štětíně, kde odehrají základní skupinu mistrovství Evropy

První trénink v hale, do které se při utkání vejde bezmála pět a půl tisíce diváků, byl zejména o osahání prostoru a zvykání si. „Podívali jsme se na světla, zahráli pár bodových míčů a nasáli atmosféru,“ popsal pro Radiožurnál reprezentační kouč.

Program reprezentace

25. 8. (17:30): ČR - Slovensko, 27. 8. (20:30): Německo - ČR, 28. 8. (20:30): ČR - Itálie.

Hráči se po krátkém protažení a bagu museli v neznámém prostředí zorientovat, což je pro ně důležité. „Hlavně osvětlení a odhad na balon,“ vysvětloval blokař týmu Radek Mach. Svítí se opravdu dobře, což zkušený hráč českobudějovického Jihostroje potvrdil.

„Bylo vidět, že při stavbě haly se myslelo i na volejbal. Občas se stává, že světla jsou stavěné na sporty, u kterých se nemusí dívat do stropu,“ ozřejmil Mach. Češi vstoupí do mistrovství Evropy v pátek od 17:30, kdy je čeká souboj se sousedním Slovenskem.

Kamil Jáša, sob Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme