Česká výprava získala na Evropských hrách třináctou medaili, gymnastka Holasová vybojovala stříbro

Sportovní gymnastka Aneta Holasová získala na závěr Evropských her v Minsku stříbro v prostných. Pro českou výpravu to v Minsku byla třináctá medaile, což je ve srovnání s premiérou před čtyřmi lety v Baku téměř dvojnásobný zisk.

Minsk (Aktualizováno: 17:13 30. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aneta Holasová se stříbrnou medailí. | Zdroj: ČTK/ČOV/Václav Pancer

Současnou českou gymnastickou jedničku Holasovou předčila v šestičlenném finále pouze Anastasija Bachynská z Ukrajiny. V sobotním víceboji obsadila závodnice pražských Bohemians desáté místo.

Dráhař Bábek další medaili na Evropských hrách nepřidal, ve finále keirinu upadl

Číst článek

„Musím se přiznat, že tomu stále nemůžu uvěřit. Je to úplně dokonalý pocit a mám z toho obrovskou radost,“ řekla Holasová ČTK a Radiožurnálu několik desítek minut po životním úspěchu.

Osmnáctiletá gymnastka se v prostných představila jako první a poté musela čekat na známky pěti soupeřek. Ze svého výkonu měla ale dobrý pocit.

„Doufala jsem, že by z toho mohly být stupně vítězů. Záleželo na rozhodčích, jak obodují další soutěžící, ale já jsem podala dost dobrý výkon, takže jsem doufala, že to vyjde,“ řekla Holasová.

Evropské sportovní hry v Minsku:

Sportovní gymnastika:
Ženy:
Prostná: 1. Bachynská (Ukr.) 13,200, 2. Holasová (ČR) 12,966, 3. Castlesová (Švéd.) 12,933.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme