Čeští basketbalisté se potýkají s koronavirem, některé testy byly nejednoznačné. Část týmu je v izolaci

Přípravu české basketbalové reprezentace na olympijské hry komplikuje koronavirus. Někteří hráči se museli odpojit od zbytku týmu a strávit posledních pár dní v karanténě. Důvodem jsou nejednoznačné výsledky části testů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Veselý | Zdroj: Profimedia

Zástupci basketbalové reprezentace nechtěli nic podcenit a po olympijské kvalifikaci raději povolali hráče o den dřív z dovolené. Při přechodu do hotelu je nechali přetestovat antigenním rapid testem a u několika z nich vyšly výsledky nejednoznačně.

Satoranský se znovu připojil k reprezentaci. Před turnajem v Tokiu se popichoval s hvězdným LaVinem

Číst článek

„Ty lidi jsme pro jistotu izolovali od týmu. Ve čtvrtek ráno šli na PCR testy, které byly negativní. Dnes ráno šli na další PCR test a my doufáme, že výsledky budou znovu negativní. V tu chvíli se všichni připojí zpátky k týmu,“ řekl v pátek Radiožurnálu mluvčí basketbalové federace Martin Peterka.

„Je to z preventivních důvodů, snažíme se chovat co nejzodpovědněji, abychom neohrozili nikoho z týmu,“ dodal.

Český tým se potýká s podobnými problémy jako jeden z jeho soupeřů v základní skupině olympijského turnaje. Americký výběr opustil kvůli koronaviru hvězdný rozehrávač Bradley Beal, mimo tým je momentálně také Jerami Grant. Páteční přípravný duel s Austrálií byl preventivně zrušen.

Petr Tomášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme