Do sta lidí a bez diváků. Sportovci se mohou po zrušení opatření opět vrátit k běžné přípravě

Sportovní život v Česku se ode dneška znovu přiblíží k normálu. Bude se moci trénovat na venkovních i vnitřních sportovištích za účasti až stovky lidí, což umožní všechny běžné tréninky včetně plnohodnotné přípravy fotbalových klubů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Děkanka, běžecká dráha.

Omezení padnou také pro tréninky amatérů včetně dětí a mládeže | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Povolené jsou také sportovní akce do stovky lidí a bez přítomnosti diváků. Ty ale budou začínat postupně, protože sportovní svazy a další pořadatelé na základě dřívějších plánů uvolňování vládních omezení počítali s pozdějším termínem.

Pokud se situace nezhorší, vnitřní sportoviště a venkovní bazény otevřeme velmi brzy, tvrdí Hnilička

Číst článek

Například první fotbalová liga by měla začít po 25. květnu, pokud si to na úterním ligovém grémiu odsouhlasí kluby. Ode dneška se ale týmy již mohou naplno připravovat. V menších skupinách a bez vzájemných kontaktů mohli profesionální fotbalisté trénovat od 20. dubna, nyní už žádná omezení nemají.

Omezení padnou také pro tréninky amatérů včetně dětí a mládeže, kteří se dosud mohli připravovat jen venku a v maximálně desetičlenných skupinách. Pro všechny se vedle posiloven a fitness center otevřou i tělocvičny, sportovní haly a další vnitřní sportoviště a maximální počet účastníků se zvýší na sto.

Sportovci nebudou muset nosit roušky, pro všechny ostatní včetně trenérů zůstává ochrana úst a nosu povinná.

Sport v Česku byl zastaven od 12. března, kdy kvůli pandemii koronaviru vláda zakázala všechny sportovní akce s účastí nad 30 osob. V důsledku omezení se pak předčasně ukončila nejvyšší česká hokejová či basketbalová soutěž.

ČTK, wei Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme