VIDEO: ‚Mluvte furt.‘ Práci sportovního komentátora si v Českém rozhlase mohl vyzkoušet každý

Sportovní fanoušci často kritizují výkony komentátorů. Možná s pocitem, že by to sami zvládli lépe. Jenže sednout si k monitoru a profesionálně komentovat zápas není snadné. Na Dni otevřených dveří v Českém rozhlasu to předvedli „rozhlasáci“ Jan Suchan s Davidem Nyčem i Jan Smetana z České televize.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Držím se tradice, toho pokynu, který dostal Josef Laufer už před 90 lety, kdy ho strčili do žeber a řekli: ‚Mluvte furt.‘. Tak my mluvíme furt, protože když je v rozhlase ticho, myslíte si, že je porucha na přijímači,“ vysvětlil návštěvníkům na dni otevřených dveří k 95. narozeninám Českého rozhlasu Jan Suchan.

Spolu s Davidem Nyčem předvedli svou parádní disciplínu. Jako biatlonoví experti okomentovali vítězství Gabriely Koukalové na Světovém poháru v Novém Městě. Jenže pak je čekaly záludnější zkoušky, rozhlasová dvojička si poradila i se synchronizovaným plaváním.

Oba potvrzují, že hlavní část jejich komentátorského výkonu stojí na přípravě. Studium i před zápasem ve sportu, který podrobně znají, trvá dlouhé hodiny. „Nemyslím si, že je to způsobené tím, že bych byl extrémně pomalý, ale je to třeba 10 až 12 hodin,“ vysvětlil host z České televize Jan Smetana.

Zapojit se mohli i zvědaví a odvážní návštěvníci Dne otevřených dveří. Sportovní fanoušci se tak mohli sami přesvědčit, že zas tak jednoduché řemeslo to není. Ostatně, podívejte se...

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme