Český triumf po 21 letech. Zlatou přilbu ovládl v Pardubicích Václav Milík

Český plochodrážník Václav Milík se dočkal obrovského úspěchu. Po 21 letech se stalo prvních Čechem, který ovládla nejprestižnější domází závod - pardubickou Zlatou přilbu.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

69. Zlatá přilba Pardubice (ilustrační foto)

69. Zlatá přilba Pardubice (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Minule se to nepodařilo, v pardubicích mi to docela jde, ale nevěděl jsem, že až takhle. Kluci mi dobře připravovali motorku. Povedl se mi finálový start, je to super,“ zářil po finálové jízdě pro Českou televizi Václav Milík.

Když naposledy Čech ovládl Zlatou přilbu Pardubice, byly Václavu Milíkovi tři roky.  Čekání pardubických fanoušků na domácí triumf ukončil po 21 letech, když se žlutým povlakem na helmě překvapil finálové favority skvělým startem.

„Všichni závodníci od čtvrtfinále byli vyrovnaní, asi mezi ně tedy patřím. Zlatou přilbu mají legendy a doufám, že se mezi ně taky jednou zapíšu,“ usmíval se spokojený domácí závodník.

První místo udržel celou šestikolovou finálovou jízdu. Na druhém místě na něj marně dotíral Nor Rune Holka. Další Čech Eduard Krčmář skončil na desátém místě.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme