Českým volejbalistkám nevzalo v Evropské lize set ani Slovensko

České volejbalistky vyhrály v Evropské lize i třetí zápas bez ztráty setu, nad Slovenskem v Praze zvítězily 25:17, 25:20 a 25:19. V čele skupiny C mají čtyřbodový náskok před Běloruskem, které doma nečekaně podlehlo Španělsku 1:3.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká volejbalová reprezentace na ME v Ázerbájdžánu

Česká ženská volejbalová reprezentace. | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

V prvním setu těžily svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera z vydařeného začátku, čtyřbodový náskok už neztratily. Slovenské pokusy o zvrat narážely na razanci smečařek Mlejnkové a Kossányiové, případně i na účinný servis, kterým domácí hráčky po čtyřech esech vyštvaly ze hřiště libero Nikmonovou.

Volejbalistky vedou skupinu Evropské ligy, Španělkám nedovolily ani set

Slovenky nevěděly, koho dříve bránit, proti kombinacím nahrávačky Valkové nestíhaly stavět bloky. Body tak přidávaly i obě středové hráčky a levá ruka univerzálky Toufarové. Český tým měl vždy už v polovině setu dostatečný náskok, rezignovaný soupeř se s myšlenkami na první vítězství rychle rozloučil.

Příští zápas Evropské ligy odehrají české volejbalistky ve středu v Bratislavě.