Po roční odmlce znovu zlatá medaile. Čeští kajakáři ovládli mistrovství Evropy v hlídkách

Českým kajakářům se v italské Ivree dařilo. Po roční pauze ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš vybojovali titul pro mistry Evropy v hlídkách. České kajakářky přidaly z týmového závodu ve vodním slalomu bronzovou medaili. Kanoisté i kanoistky obsadili shodně šestá místa.

Ivrea (Itálie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách. | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Radiožurnál

Čeští kajakáři patří dlouhodobě k evropské i světové špičce. Před loňským stříbrem v Praze získali čtyři evropské tituly za sebou.

V pátek Češi triumfovali před Německem a na třetím místě dojeli Britové. Vít Přindiš měl sice „šťouch“ na osmé brance, ale nikdo ze soupeřů nezajel čistou jízdu.

Za dva týdny už bude jedním z moderátorů @Radiožurnál Sport, zároveň ale @Vavrinec Hradilek pořád skvěle závodí ve vodním slalomu! S @Jiří Prskavec a @Vít Přindiš se stal mistrem Evropy v hlídkách 😏 #poslouchejsport

16:21 – 07. 05. 2021

3 44

Neolympijské hlídky jsou doplňkovou disciplínou, v tréninku se vodní slalomáři soustředí na individuální přípravu.

O další českou medaili se postaraly jejich kolegyně Kateřina Minařík Kudějová, Veronika Vojtová a Antonie Galušková, které nestačily jen na vítězné Britky a druhé Rakušanky.

Na bronzové pozici v neoficiálních výsledcích nejprve figurovala i česká hlídka kanoistů, ale dodatečná druhá penalizace ji poslala na šesté místo. S více než čtyřsekundovým náskokem vyhráli Slováci včetně zanedlouho dvaačtyřicetiletého Michala Martikána.

Kanoistky připravila o medaili velká chyba na devatenácté brance, kterou loňská evropská šampionka a druhá žena páteční kvalifikace Gabriela Satková neprojela v souladu s pravidly. Padesát trestných sekund znamenalo šestou příčku.

V sobotu budou kajakáři a kajakářky bojovat o individuální evropské medaile.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Ivree (Itálie):

Muži:
3xK1: 1. ČR (Prskavec, Hradilek, Přindiš) 88,54 (2 tr. sekundy), 2. Německo -1,62 (2), 3. Británie -2,31 (2).

3xC1: 1. Slovensko (Slafkovský, Martikán, Beňuš) 91,86 (0), 2. Itálie -4,15 (2), 3. Slovinsko -7,52 (4), ...6. ČR (Rohan, V. Heger, Chaloupka) -9,16 (4).

Ženy:
3xK1: 1. Británie (Woodsová, Pennieová, Franklinová) 105,79 (2), 2. Rakousko -2,19 (2), 3. ČR (Minařík Kudějová, Vojtová, Galušková) -5,81 (4).

3xC1: 1. Slovensko (Glejteková, Paňková, Škachová) 112,22 (0), 2. Británie -4,29 (2), 3. Francie -10,36 (4), ...6. ČR (Fišerová, G. Satková, Kneblová) -56,16 (52).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme