Chci zase vítězit, říká Alonso. Kvůli Indy 500 ho čeká spousta cestování

Fernando Alonso překvapil motoristický svět, když oznámil, že místo Velké ceny Monte Carla chce jet slavný americký závod Indy 500. Jezdci formule 1 se nedaří, a tak ho láká zkusit něco jiného.

Indianapolis/USA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fernando Alonso | Zdroj: Reuters

Když skončila Velká cena Bahrajnu, většina jezdců měla po dvou závodech během jednoho týdne trochu volno. To se ale netýkalo Fernanda Alonsa. „Po závodě v Bahrajnu se hned bude přesouvat do Alabamy, kde shlédne závod IndyCar, abych pochopil systém a seznámil se s týmem," říká automobilový závodník a expert Radiožurnálu Jakub Knoll. V rámci seznámení s týmem si Alonso v Americe také nechá „udělat sedačku".

„Formulové vozy mají speciální sedačky, které jsou přesně vytvarované podle těla. Vyrábějí se pomocí speciální pěny, do které si jezdec sedne, a oni poté ztvrdnou," vysvětluje Jakub Knoll.

Fernando se poté rychle přesune do Ruska na tamní cenu formule 1. Po ní poletí 8000 km do Spojených Států, aby začal s testováním amerického monopostu.

Alonso nepojede Velkou cenu Monaka, zkusí 500 mil Indianapolis

Číst článek

Dvojnásobného mistra světa vedla k rozhodnutí postoupit tento kolotoč touha opět vítězit. „Pokud chci být nejlepší pilot na světě, musím buďto vyhrát osm šampionátů formule 1 – tedy o jeden více než má Michael Schumacher. To je nepravděpodobné. Druhou variantou je vyhrát jiné závodní série, a to v různých obdobích mé kariéry. Být zkrátka jezdcem, který dokáže vyhrát v jakémkoliv autě," řekl Fernando Alonso na tiskové konferenci v Bahrajnu.

Po testování v Americe ho opět čeká přelet na starý kontinent. Tam absolvuje Velkou cenu Španělska a poté, už potřetí v krátkém čase, znovu poletí zpět do Ameriky na Indy 500.

Nebude zdaleka první, kdo se jako aktivní jezdec formule 1 na slavném oválu představí. V minulosti takto odjeli Graham Hill anebo Jim Clarke.

„Jim Clarke se stal aktivním pilotem formule 1, který dokázal ve stejném roce vyhrát i závod Indy a na konci roku 1965 byl dokonce vyhlášen mistrem světa ve formuli 1," říká Jakub Knoll. To se Alonsovi letos nepovede. Jak se mu bude dařit v Indy je otázkou. Ovšem s nekonkurenceschopným vozem ve formuli 1 se dá očekávat, že Španěl bude velmi hladový po vítězství.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme