Chicago a Oklahoma City postoupily do dalšího souboje o play-off NBA. Zaskočily výše postavené týmy

Basketbalisté Chicaga Bulls a Oklahoma City Thunder vyhráli jako nejhůře nasazení úvodní zápasy předkola a zahrají si o postup do play-off NBA. Chicago uspělo na palubovce Toronta 109:105, přestože prohrávalo už o 19 bodů. Díky 39 bodům Zacha LaVina ale skóre otočilo. Oklahoma City pak zaskočila favorizované New Orleans výhrou 123:118. Pro Pelicans i Raptors sezona skončila.

Toronto Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chicago uspělo na palubovce Toronta 109:105, přestože prohrávalo už o 19 bodů. Díky 39 bodům Zacha LaVina (na snímku vpravo bráněný Pascalem Siakamem) ale skóre otočilo | Foto: John E. Sokolowski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Chicago svede bitvu o postup s Miami, které v této sezoně už třikrát porazilo, Oklahoma vyzve Minnesotu.

Ve třetí čtvrtině vedlo Toronto 66:47, pak ale přišlo představení LaVina. Ve třetí čtvrtině dal 17 bodů a Bulls snížili na rozdíl devíti bodů. V poslední čtvrtině pak LaVine přidal dalších 13 bodů a Chicago se pět minut před koncem dostalo do vedení. To už si pak pohlídalo a pojistilo trestnými hody.

„LaVine byl fenomenální. Jeho výkon byl výjimečný. Dal nám život a naději,“ řekl trenér Chicaga Billy Donovan.

DeMar DeRozan přidal 23 bodů, ale větší slávu sklidila jeho devítiletá dcera Diar, která se stala hvězdou sociálních sítích poté, co seděla pod košem a ve chvíli, kdy Toronto střílelo trestné hody, křičela na celou halu a snažila se soupeře rozrušit. A to se jí povedlo: Raptors trefili jen 18 z 36 trestných hodů a měli nejhorší úspěšnost v sezoně. I to vedlo k jejich porážce.

„Dcera mi zavolala, že chce vynechat školu a přijet nám fandit do Toronta. Už jsem byl rozhodnutý, že škola má přednost, ale ona stále prosila, tak jsem podlehl a souhlasil. A jsem rád, že jsem se tak rozhodl. Všichni jsme teď jejími dlužníky,“ prohlásil DeRozan, který v minulosti hrával právě za Toronto a jeho dcera tam vyrůstala. „Do Miami už s námi ale nepojede, už bude muset do školy,“ dodal.

Proti Miami ale Chicago její pomoc možná ani potřebovat nebude. V sezoně totiž vyhrálo všechny tři vzájemné souboje.

V New Orleans se hrál velmi vyrovnaný zápas, oba celky se třináctkrát vystřídaly ve vedení. Domácí Pelicans vedli ještě půl minuty před koncem, pak ale trefil klíčovou střelu Shai Gilgeous-Alexander a poslal Thunder do vedení. Výhru hosté potvrdili šesti trestnými hody.

Gilgeous-Alexander byl s 32 body nejlepší střelec, Josh Giddey přidal 31 bodů, 9 doskoků a 10 asistencí. Za Pelikány měl 30 bodů Brandon Ingram.