Cink v závěru etapy svěsil nohy: Těším se do kopců, na rovinách se trápím

Celý den se prali cyklisté na Tour de France s horkem, ke kterému se navíc přidal vítr. Nejlépe se s tím vším vyrovnal německý spurtér Marcel Kittel, který jen o několik milimetrů vyhrál před Norem Edvaldem Boasonem Hagenem.Češi se snažili ušetřit co nejvíce sil před náročným víkendem v Alpách, prozradil Ondřej Cink v rozhovoru pro Radiožurnál.

Nuits-Saint-Georges/Francie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Cink

Ondřej Cink | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Máte za sebou další horký den a na sobě znovu chladící vestu. Jak moc za cílem pomáhá?

Je příjemné srazit teplotu dolů, je to super věc. První týden je za mnou a už to v nohách docela cítím. Uvidím, co teď ty dvě kopcovité etapy. Dnes jsem si pět kilometrů před cílem vystoupil, abych našetřil nějaké síly, tak uvidíme.

Sedmou etapu Tour rozhodly milimetry. Třetí spurt v ročníku vyhrál Kittel

Číst článek

Dnes se v závěru velice rychle a brutálně zvýšilo tempo, když peloton dlouho chránil čtveřici uprchlíků. To asi bylo rozumné vystoupit si.

V posledních 25 kilometrech se jelo opravdu hodně rychle. Už jsem se modlil, abychom byli v normální zóně, abych si mohl svěsit nohy a dojet v klidu.

Stíhal jste počítat, kolik bidonů jste dnes vypil a kolik jste na sebe vylil? Bylo opět přes 30 stupňů, ale zároveň trošku foukalo.

Vítr byl právě dneska hodně nebezpečný, protože jsme občas byli schovaní v lese nebo za kopci, ale občas jsme vyjeli do míst, kde to bylo úplně otevřené, tam se občas pole natáhlo, bylo to hodně nepříjemné. Vypili jsme toho hodně, do aut jsme jezdili pro lahve pořád.

Říkal jste, že byste byl rád v úniku v horských etapách o následujícím víkendu. Jak se těšíte?

Bude mi to vyhovovat víc, pokud budu mít nějaké síly a energii. Doufám, že jo. Na rovinách se občas docela trápím, takže už se těším, až budeme v kopcích.

Kolik sil tedy máte po prvním týdnu?

Už moc ne. Jsem opravdu unavený, ale doufám, že se dneska dobře vyspím a ty další dvě horské etapy zvládnu. Pak je volný den, tak si snad odpočinu.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme