Čtrnáctiletý český šachista Haase exceloval na festivalu v Las Vegas

Čtrnáctiletý český šachista Pavel Haase se stal absolutním vítězem mezinárodního šachového festivalu „Las Vegas Chess Festival 2017“. Uspěl v konkurenci 238 hráčů mladších 15 let a vyhrál všechny čtyři soutěže v kategorii mládeže.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český šachista Pavel Haase přebírá cenu v Las Vegas. | Zdroj: Las Vegas International Chess Festival

Čtrnáctiletý český šachista post šampiona obhájil. S převahou vyhrál turnaj rapid šachu (Trophy-Open), bleskový šach (14-Under-Blitz), hlavní šampionát (14-Under) a exceloval i v soutěži řešení šachových diagramů (Puzzle).

„Vyhrát všechny tyto mládežnické kategorie najednou není snadné, zatím se to nikomu na tomto turnaji nepodařilo,“ uvádí Růžena Přibylová, vydavatelka časopisu Československý šach.

Soustředěný Pavel Haase | Zdroj: Las Vegas International Chess Festival

Haase je prvním českým vítězem v šestadvacetileté historii turnaje. Ze sehraných 21 šachových partií jich 20 vyhrál a jednu remizoval. Na festivalu se dobře umístil i Pavlův trenér Josef Přibyl, který v turnaji Under 2300 obsadil dělené 1.-5. místo.

Pavel Haase je hráčem šachového klubu ŠK PORG Praha, několikanásobným mistrem republiky, vicemistrem Evropské unie, finalistou mezinárodního turnaje na Gibraltaru.

niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme