Cyklista Moscon je na šest týdnů mimo hru, tým Sky ho vyřadil kvůli rasistickým urážkám

Italský cyklista Gianni Moscon dostal od své stáje Sky šestitýdenní distanc. Během závodu Kolem Romandie měl rasisticky urážet závodníka FDJ Kévina Rézu. Pokud Ital podobný prohřešek zopakuje, prestižní stáj s ním ukončí smlouvu.

Manchester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gianni Moscon | Foto: Team Sky

Incident mezi oběma závodníky se odehrál na konci páteční etapy závodu Kolem Romandie. 23letý Gianni Moscon se měl na adresu Francouze tmavé pleti dopustit rasistických poznámek.

Podle týmu Sky se Moscon o několik minut později i druhý den ráno Kévinu Rézovi omluvil, přesto jeho chování odsoudili další cyklisté. „Jsem v šoku, že pořád slyším imbecily, kteří v pelotonu rasisticky uráží. Jste ostudou našeho sportu," napsal na Twitter Sebastien Reichenbach, Rézův kolega z FDJ.

Tým Sky nechal Moscona etapový závod dojet, pak zahájil vlastní vyšetřování. Výsledkem je šestitýdenní zastavení činnosti, oficiální výtka a pohrůžka ukončení smlouvy v případě, že by se něco podobného mělo opakovat.

„Gianni si uvědomuje, že jeho chování je špatné a neomluvitelné. Každé opakování bude mít za následek ukončení smlouvy," napsal tým Sky v prohlášení pro média. „Kévinovi i jeho týmu se omluvil a omluva byla přijata."

Mezinárodní cyklistická organizace UCI uvedla, že pokud dostane podnět, bude se rasismem v pelotonu zabývat. Sky v prohlášení píše, že ho UCI zatím neoslovila, tým je ale připraven spolupracovat.

Kévin Réza se s rasismem nesetkal poprvé. Před třemi lety na Tour de France obvinil z urážek ohledně barvy pleti Michaela Albasiniho. Švýcar to popřel a jeho tým Orica uvedl, že šlo o nedorozumění.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme