Vedoucí cyklistka v Belgii musela čekat u krajnice, dojela příliš blízko k mužům

První cyklistická klasika nové sezony Omloop Het Nieuwsblad skončila v Belgii nejen triumfem Zdeňka Štybara, ale také pořadatelským nedorozuměním. Švýcarka Nicole Hanselmannová jela v úniku z pelotonu žen tak rychle, že ji organizátoři museli zastavit.

Gent/Belgie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicole Hanselmannová si musela počkat u krajnice | Zdroj: instagramový profil Nicole Hanselmannové

„Byl to trapný moment. Možná jsme byly s ostatními závodnicemi moc rychlé a muži moc pomalí,“ napsala na instagramu cyklistka Nicole Hanselmannová.

Cyklista Štybar po sólovém úniku slaví vítězství. Ovládl klasiku v Belgii

Číst článek

Švýcarka z týmu Bigla šla po sedmi kilometrech závodu do úniku, ve kterém strávila dalších 30 kilometrů. Vytvořila si tak velký náskok, že dojížděla peloton mužů, kteří do první jarní klasiky vystartovali o deset minut dříve.

„Viděla jsem sanitky a doprovodné vozy. Rozhodčí mi řekli, že se závod musí neutralizovat, protože jsme moc blízko k mužům,“ líčila pro server Cycling News. Hanselmannová tak musela zastavit na kraji silnice a několik minut čekat, až zase mezi oběma skupinami závodníků vznikne patřičný rozestup.

Po restartu závodu sice znovu vyjela s náskokem. Jenže peloton ji dojel a skončila 74. „Když skupina vidí, že jste zastavila, dostane novou motivaci vás dohnat,“ litovala bývalá švýcarská národní šampionka.

První ze série belgických klasik nakonec vyhrála Nizozemka Chantal Blaaková, která moment označila jako nešťastný. Mezi muži, kteří zastavení ženského závodu částečně zavinili, triumfoval po sólovém úniku Čech Zdeněk Štybar z týmu Deceuninck-QuickStep.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme