Antidopingové úřady znovu prověří vzorky z Tour de France 2017, hledají dříve nezjistitelné látky

Antidopingové úřady znovu testují odebrané vzorky z cyklistické Tour de France 2017. Nové analýzy se soustředí na odhalení dříve nezjistitelné zakázané látky a vyplývají z poznatků získaných při antidopingové operaci Aderlass (pouštění žilou).

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peloton přijel na Champs-Élysées kolem muzea Louvre | Zdroj: Reuters

„Na základě dodatečných informací jsme identifikovali relevantní vzorky a provedli první analýzy,“ řekl belgickému deníku Het Nieuwsblad mluvčí Cyklistické antidopingové nadace (CADF).

Farmář, co stále leží Armstrongovi v žaludku. Landis reaguje na urážky z připravovaného pořadu

Číst článek

Tu Mezinárodní cyklistická unie (UCI) loni v listopadu vyzvala, aby ve světle dopingové aféry retestovala vzorky z let 2016 a 2017. Podle listu se analýzy soustředí na odhalení nejmenovaného zakázaného produktu amerického původu.

Operace Aderlass vyvrcholila loni v únoru raziemi a zatýkáním během mistrovství světa v klasickém lyžování v Seefeldu. Policie rozbila dopingovou síť, jejíž hlavou byl lékař Mark Schmidt z Erfurtu, bývalý lékař cyklistických týmů Milram a Gerolsteiner.

Schmidt podle vyšetřovatelů pomáhal dopovat více než dvaceti sportovcům z pěti odvětví. Do skandálu bylo zapleteno minimálně osm profesionálních cyklistů, z nichž někteří se už k dopingu přiznali či dostali tresty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme