Cyklista Thomas vzdává hold dvanáctihodinovými ‚směnami‘, pro zdravotníky už vybral 100 tisíc liber

Ještě, než dokončil první směnu, dosáhl velšský cyklista Geraint Thomas vytyčeného cíle a na boj s pandemií koronaviru získal příspěvky ve výši 100 tisíc liber (přes tři miliony korun). Předloňský vítěz Tour de France si naplánoval tři dvanáctihodinovky na cyklistickém trenažéru, aby tak vzdal hold britským zdravotníkům, jejichž směny obvykle trvají půl dne.

Cardiff (Aktualizováno: 16:58 15. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na první vyrazil ve své garáži v Cardiffu ve středu ráno. „Řekl jsem si, že pro mne bude výzva zkusit napodobit pracovní směny zdravotníků NHS, takže si dám tři dvanáctihodinové směny,“ řekla hvězda stáje Ineos v pořadu BBC Radio 5 Live.

Tour de France se posouvá o dva měsíce, skončí těsně před zářijovým mistrovstvím světa

Číst článek

Odpracovat si je chce do pátku, dnes „nastoupil“ v půl osmé ráno. Další příspěvky, které se mu ještě ve prospěch NHS podaří vybrat, budou už jen třešničkou na dortu. Hlavní cíl si již splnil.

Cyklistická sezona je přerušená od března, závodit se nebude minimálně do 1. července. O další měsíc dnes nucenou pauzu prodloužila mezinárodní unie UCI. Tour de France zvolila náhradní termín 107. ročníku od 29. srpna do 20. září.

Thomas by měl v dresu týmu Ineos patřit k favoritům Tour, spolu s ním by se na „Staré dámě“ měl představit i čtyřnásobný vítěz žlutého trikotu Chris Froome. Vítězství obhajuje jejich týmový kolega Egan Bernal z Kolumbie.

ČTK, wei Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme