Italské Giro je odloženo. Tradiční cyklistický závod hledá kvůli koronaviru náhradní termín

Cyklistický závod Giro d'Italia, který měl začít 9. května časovkou v Budapešti, byl kvůli pandemii koronaviru odložen. Organizátoři chtějí 103. ročník slavné Grand Tour uspořádat v jiném termínu, který oznámí nejdříve v dubnu.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Carapaz (v růžovém) | Zdroj: Profimedia

Giro mělo odstartovat v Maďarsku třemi etapami, po kterých by následoval letecký přesun na Sicílii. Pořadatelská společnost RCS Sport v pátek nicméně oznámila, že v současné situaci není start v Maďarsku v naplánovaném termínu možný.

Koronavirus ruší další cyklistické jarní klasiky v Itálii, Štybar změnil plán a míří do Francie

Číst článek

„Všechny strany se shodly, že jsou odhodlány pracovat společně na tom, aby mohlo Giro d'Italia začít v Maďarsku v pozdější době,“ uvedli představitelé z RCS Sport.

Případný nový termín nebude oznámen dříve než 3. dubna, kdy skončí platnost současných bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru v Itálii.

Koronavirus narušil i jarní klasiky

Z letošního cyklistického kalendáře už v minulých dnech kvůli koronaviru zmizely významné závody v Itálii Strade Bianche, Tirreno-Adriatico a Milán-San Remo.

Nepojedou se ani březnové belgické klasiky Bruggy-De Panne, Binck Bank Classic a Gent-Wevelgem. Už na konci února byl předčasně ukončen závod WorldTour Kolem Spojených arabských emirátů a stejný osud potkal aktuálně probíhající Paříž-Nice, jenž přišel o závěrečnou nedělní etapu.

Giro se s výjimkou dvou přestávek kvůli světovým válkám jezdí každoročně od roku 1909.

RCS Sport 2020 #Giro d’Italia date postponed >>> bit.ly/giroditalia202… | @RCS Sport posticipa la data del #Giro d’Italia 2020 >>> bit.ly/giroditalia202…

14:30 – 13. 03. 2020

588 574

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme