Do Nového Města se vrací elitní bikeři, české hvězdy mají co napravovat

Téměř přesně po roce bude hostit Vysočina Světový pohár závodníků na horských kolech. Trať v Novém Městě na Moravě za sebou má drobné úpravy, fanoušci i závodníci se o víkendu mohou těšit také na novou disciplínu – short track.

Nové Město na Moravě Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý dojíždí do cíle druhý za Ninem Schurterem. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Jsme připraveni. Máme zkušenosti z minulých let, ale nic nepodceňujeme. Chceme, aby si ten víkend všichni užili a odcházeli z Vysočina Areny nadšení,“ řekl na stránkách Světového poháru v Novém Městě šéf organizátorů Petr Vaněk.

'Od poloviny závodu to zvládal perfektně.' Kulhavý vyhrál Cape Epic s novým parťákem

Číst článek

Ve Vysočina Areně týden před závody dolaďují tratě. Hlavní okruh se mírně zkrátil, takže mužská elita zřejmě pojede o jedno kolo víc, pořadatelé zkrátili jedno ze stoupání, které příliš rozdělovalo startovní pole.

„Pozměněná je i sekce BMX, která stále nabízí skoky, ale má nyní i variantu bez nich, která je ovšem delší,“ vysvětluje Vaněk s tím, že i vzhledem k oblíbenosti tratě mezi jezdci do ní nechce příliš zasahovat.

Velkou novinkou bude v Novém Městě short track – závod elitních jezdců na 25 minut. Na Vysočině se pojede v pátek po šesté hodině večer a půjde teprve o druhý závod v disciplíně v rámci SP v historii. Poprvé jeli bikeři zkrácenou verzi o minulém víkendu v německém Albstadtu.

Hlavní domácí hvězdou bude Jaroslav Kulhavý, kterému se vstup do sezony příliš nepovedl. V Albstadtu se mu hned v prvním kole zkroutil řetěz, a když do druhého kola najížděl na 110. místě, odstoupil. „Byl to špatný den, ale těším se domů,“ napsal olympijský vítěz z Londýna na facebook.

Ondřej Cink měl v Německu ošklivě vypadající pád, ale ani ten by ho neměl od český díl seriálu připravit. Mezi ženami se budou snažit prosadi Jitka Škarnitzlová a Karla Štěpánová.

Favoritem hlavního závodu bude olympijský vítěz a pětinásobný vítěz Světového poháru Nino Schurter ze Švýcarska, který první podnik ovládl o 16 vteřin. Závody a doprovodný program ale v areálu poběží od čtvrtka do nedělního odpoledne.

Hvězdy mezi bikery se o pár dní později představí i v Praze. Jaroslav Kulhavý i Nino Schurter se zúčastní tradičních Pražských schodů v samotném centru hlavního města.  

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme