Roglič slavil, ostatní trpěli. Cyklisté ukázali děsivé následky krupobití z dojezdu na Dauphiné

Druhou etapu závodu Critérium du Dauphiné ovládl slovinský cyklista Primož Roglič. Zatímco loňský vítěz Vuelty se radoval v cíli, pomalejší závodníky zastihla před cílem bouřka, kterou provázelo silné krupobití. O následky nepřízně počasí se s fanoušky na sociálních sítích pochlubili Tim Declercq a Maxime Chevalier.

Col de Porte Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tim Declerq se podělil s fanoušky o modřiny způsobené krupobitím | Foto: Instagram | Zdroj: Tim Declerq

Roglič se odpoutal od skupiny favoritů zhruba půl kilometru před cílem ve stoupání nejvyšší kategorie na Col De Porte a strojovým tempem si po 135 km dojel pro výhru.

Šampionát v silniční cyklistice nebude, Švýcarsko prodloužilo opatření proti koronaviru

Číst článek

Člen týmu Jumbo-Visma si tak připsal další úspěch po minulém týdnu, kdy vyhrál dvě etapy i celkové hodnocení jiného závodu ve Francii Tour de l'Ain.

Ledové peklo

Hodně drsné chvíle si pak před dojezdem do cíle prožili pomalejší závodníci, kteří dojížděli v silné bouřce. „To bylo vůbec poprvé v kariéře, kdy jsem musel kvůli bouřce zastavit a to mi zbývalo pouhých 500 metrů do cíle,“ napsal na instagramu trojnásobný mistr světa v časovce Tony Martin.

Závodníky před cílem překvapila silná bouře:

A nebyl jediný, kdo se s fanoušky podělil o nepříjemnou zkušenost s počasím. Hrozivě vypadající fotografie poslali do světa závodníci Tim Declercq a Maxime Chevalier, kteří ukázali, jaké stopy na nich krupobití zanechalo.

Tim Declercq and Maxime Chevalier after the stage, wow. 😳😬 That looks so painful, poor guys...Cycling is the new golf, just that you get hit by golf ball hailstones. #Dauphine

18:56 – 13. 08. 2020

79 233

Český cyklista Roman Kreuziger z týmu NTT skončil s velkým odstupem více než 24 minut na 121. pozici.

V pátek čeká na 157 kilometrech cyklisty mimo jiné další stoupání nejvyšší kategorie na Col de la Madeleine, cíl bude opět na kopci v Saint-Martin-de-Belleville. Kvůli koronavirové pandemii byl letošní ročník tradiční generálky na Tour zkrácen z osmi na pět etap a skončí v neděli.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme