Cyklisty čeká za čtyři roky společné mistrovství světa, chybět na něm budou jen cyklokrosaři

V Glasgow se v roce 2023 uskuteční první společné mistrovství světa pro třináct cyklistických odvětví spadajících pod Mezinárodní cyklistickou unii. Chybět bude cyklokros, který má šampionát v zimě.

Glasgow Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklisté při závodech ve skotském Glasgow | Foto: Peter Cziborra | Zdroj: Reuters

Tímto krokem se naplní idea, s níž nastupoval v roce 2017 do funkce prezident UCI David Lappartient. Dosud se cyklistické šampionáty konají odděleně na různých místech a v různých termínech.

Cyklokros nepojedu s myšlenkami na bednu, říká Zdeněk Štybar. Vyhrávat chce až jarní klasiky

Číst článek

„Tento inovativní projekt spojí 13 cyklistických odvětví UCI do jedné obrovské akce, jež se uskuteční každé čtyři roky. Vše odstartuje v roce 2023 v Glasgow. Tisíce cyklistů budou usilovat o duhové trikoty šampionů ve Skotsku, které je pro takovou akci perfektní,“ uvedli organizátoři v tiskové zprávě.

Největší skotské město si vyzkoušelo pořádání podobné akce loni v létě, kdy hostilo první ročník projektu sjednocených evropských šampionátů, do něhož se zapojily atletika, cyklistika, plavání, gymnastika, veslování, triatlon a golf.

Atletické mistrovství Evropy se odehrálo v Berlíně, vše ostatní v Glasgow. I tato událost by se měla opakovat každé čtyři roky.

Z cyklistických disciplín se v srpnu v Glasgow bojovalo o evropské medaile na silnici, na dráze, v cross country horských kol a v bikrosu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme