Američanka Dygertová deklasovala konkurenci a na cyklistickém šampionátu získala zlato v časovce

Americká cyklistka Chloé Dygertová získala po pěti titulech na dráze své první zlato na silnici. Na 30,3 kilometrů dlouhé trati v Yorkshiru se k dvaadvacetileté rodačce z Indiany dokázala nejvíce přiblížit Nizozemka Anna van der Breggenová, jež na ni ztratila 1:32 minuty a vybojovala třetí stříbro za sebou.

Harrogate Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chloé Dygertová se zlatou medailí z časovky mistrovství světa | Foto: Manu Fernandez | Zdroj: ČTK / AP

S bronzem se tentokrát musela spokojit obhájkyně titulu z předchozích dvou šampionátů Annemiek van Vleutenová. Šestatřicetiletá Nizozemka za vítězkou zaostala o 1:52 minuty.

Časovku smíšených štafet ovládli na mistrovství světa Nizozemci před Němci a Brity

Číst článek

Dygertová dnešním triumfem navázala na MS 2015 v Richmondu, kde v juniorské kategorii ovládla časovku i závod s hromadným startem. Cyklistka, kterou trénuje trojnásobná olympijská vítězka v časovce Kristin Armstrongová, pojede silniční závod i letos.

Mezi seniorkami se na silnici Dygertová prosadila poprvé poté, co v minulých letech sbírala úspěchy hlavně na dráze. Z posledních tří šampionátů má pět zlatých medailí ze stíhacího závodu družstev i jednotlivců; zlatý double z časovky na silnici a individuální stíhačky na dráze získala jako čtvrtá žena v historii.

Start ženského závodu mezi městy Ripon a Harrogate byl odložen o 40 minut kvůli hustému dešti a kalužím, které způsobily mnoho pádů v předchozí časovce mužů do 23 let. Ženy už jely o medaile v příznivějších podmínkách.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Harrogate (Británie) - časovka:
Ženy (30,3 km): 1. Dygertová (USA) 42:11, 2. Van der Breggenová -1:32, 3. Van Vleutenová (obě Niz.) -1:53, 4. Nebenová (USA) -2:38, 5. Kleinová (Něm.) -2:41, 6. Reusserová (Švýc.) -3:02.

Muži do 23 let (30,3 km): 1. Bjerg (Dán.) 40:20, 2. Garrison -26, 3. McNulty (oba USA) -27, ...34. Otruba (ČR) -3:01.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme