Breggenová se po roce vrátila na cyklistický trůn, na mistrovství světa si dojela pro druhé zlato

Nizozemská cyklistka Anna van der Breggenová si na mistrovství světa v silniční cyklistice dojela v závodě s hromadným startem pro zlatou medaili. Třicetiletá rodačka ze Zwolle ve čtvrtek nejprve ovládla časovku a na a v sobotu i závod na 144 kilometrů. Češky Tereza Neumanová a mistryně republiky Jarmila Machačová neuspěly, skončily hluboko v poli poražených.

Imola (Itálie) (Aktualizováno: 17:32 26. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anna van der Breggenová | Zdroj: Reuters

Breggenová o svém triumfu rozhodla přibližně 40 kilometrů před cílem, když se po 100 kilometrech vydala na sólo jízdu. Olympijská šampionka z roku 2016 přidala do své sbírky další zlatou medaili ze silničního závodu poté, co triumfovala před dvěma lety v Innsbrucku.

Třicetiletá Nizozemka se stala první závodnicí od roku 1995, která získala dvě zlaté medaile na jednom šampionátu. Stejný kousek se tehdy povedl legendární Francouzce Jeannie Longové-Ciprelliové.

Mnohem zajímavější souboj proběhl o stříbrnou medaili. O ni se ve finiši až do posledních metrů přetahovala další Nizozemka Annemiek van Vleutenová, která dokázala i devět dní po zlomenině zápěstí předjet dotírající Italku Elisu Longovou Borghiniovou.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Imole (Itálie) - závod s hromadným startem:

Ženy elite (143 km): 1. Van der Breggenová 4:09:57, 2. Van Vleutenová (obě Niz.), 3. Longová Borghiniová (It.) obě -1:20, 4. Vosová (Niz.), 5. Lippertová (Něm.), 6. Deignanová (Brit.), 7. Niewiadomá (Pol.) všechny -2:01, 8. Uttrupová Ludwigová (Dán.) -2:41, 9. Brennauerová (Něm.), 10. Reusserová (Švýc.) obě -3:08, ...64. Nosková -14:01, 74. Neumanová -18:03, 76. Machačová (všechny ČR) -21:12.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme