‚Mrzí mě to, v nohách bylo víc.‘ Štybar musel při závodě do Roubaix respektovat týmovou strategii

Jako tým vyhráli, ale Zdeněk Štybar věděl, že on sám měl na víc. I tak je z toho na nejslavnější klasice Paříž - Roubaix umístění v elitní desítce.

Roubaix, Francie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar

Zdeněk Štybar | Foto: Alexandr Kliment

Na velodromu i u týmového autobusu Quick-Stepu oslavovali belgického vítěze. Ale místo vítěze Philippa Gilberta vylezl z autobusu nakonec osmý Zdeněk Štybar.

Cyklistickou klasiku z Paříže do Roubaix ovládl Belgičan Gilbert, Štybar dojel osmý

Číst článek

„Byl to hodně těžký závod. Pořád se odjíždělo a sjíždělo, závod se nikde nezastavil,“ popisoval těžkých 260 kilometrů.

Během „Pekla severu,“ jak se závodu říká, pomýšlel Štybar výš. Do Roubaix už dvakrát dojel jako druhý, tentokrát chtěl vyhrát, ale podřídil se strategii stáje.

„Takhle lehce jsem Paříž – Roubaix ještě nikdy neodjel. Trochu mě to mrzí, v nohách bylo určitě víc. Ale musím respektovat týmovou taktiku a jsem strašně rád, že vyhrál Philippe Gilbert,“ zaradoval se Štybar z vítězství Gilberta z závěrečném spurtu.

Sám český cyklista bojoval ve skupince pronásledovatelů v boji o šesté místo. Do cíle dojel se ztrátou 47 sekund nakonec jako osmý.

„Říkal jsem si, že musím dojet aspoň do desítky. Je to jiné spurtovat o první, nebo o šesté místo. Bral jsem to tak, abych si udržel bilanci do desítky,“ vysvětlil.

Osmým místem se to znovu povedlo. A odměnou může teď být i to, že chvíli vůbec nemusí sedat na kolo. Mimo sedlo chce být Zdeněk Štybar aspoň týden.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme