‚Je drahá, protože je zlatá.‘ Sagan v Praze pokřtil pamětní medaili, na Tour chce překonat Zabela

Sám sbírá medaile na závodech a teď na jedné pamětní bude. Peter Sagan přijel do Prahy představit svou připomínku na tři tituly mistra světa, další rekordní zápis chce vyjet na Tour de France.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Sagan se svou pamětní medailí | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Peter Sagan baví nástupy na kole, na sociálních sítích a těžkou hlavu si nedělá ani z otázek bulvárních novinářů. „Co bych vám řekl k mému osobnímu životu? Dneska jsem tady, zítra v Monaku a pak odlétám do Ameriky,“ rozesmál plný sál novinářů Peter Sagan.

‚Lidi z týmu mě skoro oblékali.‘ Roman Kreuziger by se v nedělním závodě bez kolegů neobešel

Číst článek

Do Čech úspěšný cyklista zavítal, aby pokřtil jemu věnovanou pamětní medaili. „Všichni vědí, proč je drahá. Protože je zlatá,“ vtipkoval. „Je to na počest tří vyhraných mistrovství světa. V budoucnosti to může mít nějakou historii.“

A to, že Saganovu jméno má lesk už teď v přítomnosti, poznáte i z jeho krátké návštěvy v Praze. Sál luxusního hotelu v centru města zaplnila média do posledního místa. A nejen česká. Za jezdcem týmu Bora-Hansgrohe vyrazili ve velkém i jeho krajani.

Poslední tiskovou konferenci totiž měl na Slovensku naposledy prý před rokem. Letos k ní popravdě neměl ani tolik důvod. Na své poměry zvládl jen jedno lednové etapové vítězství v Austrálii.

„Očekávání mohla být větší, ale nezávodilo se v nejlepší formě, jakou jsem kdy měl. Od prvního do desátého místa jsem malé rozdíly. Těším se na další část sezony, kde by to mohlo být lepší,“ věří.  

Míří k červenci na nejslavnější cyklistický závod světa. Na Tour de France Sagan vedle etap vyhrál už šestkrát bodovací soutěž.

„Mám velkou motivaci. V minulém roce jsem dorovnal rekord Erika Zabela v zelených dresech. Chtěl bych získat další,“ plánuje.

A kdyby to Peteru Saganovi nevyšlo se sedmý zeleným dresem ve Francii, v září v Anglii pojede o čtvrtý duhový pro mistra světa v silničním závodě.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme