Nepojede se ani Světový pohár horských kol v Novém Městě, organizátoři květnové závody odložili

Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě se kvůli pandemii koronaviru v termínu 22. až 24. května nepojede. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a organizátoři v úterý oznámili, že závody na Vysočině byly odloženy na později.

Aigle (Švýcarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světový pohár horských kol letos v Novém Městě na Moravě na konci května nebudou. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„S lítostí, ale hlavně s pokorou ohlašujeme, že letošní 'svěťák' se v původním plánovaném termínu neuskuteční. Aktuálně čekáme na další vývoj situace a hledáme případný vhodný podzimní termín,“ uvedli na facebooku organizátoři novoměstské akce, jež byla již osmkrát vyhlášena nejlepším závodem v cross country ve Světovém poháru.

UEFA zrušila všechna finále pohárů včetně Ligy mistrů. O nových termínech zatím nerozhodla

Číst článek

Cyklistická unie dnes zároveň oznámila, že bez náhrady byl zrušen SP ve sjezdu ve skotském Fort Williamu 6. a 7. června. Již dříve byly odvolány závody sjezdařů v portugalské Louse v březnu i v Mariboru a na chorvatském ostrově Lošinj v květnu.

V Novém Městě se měli poprvé v sezoně představit jezdci v olympijském cross country, kteří už kvůli pandemii přišli mimo jiné o populární etapový závod dvojic Cape Epic v JAR.

„Ve světle současné situace UCI plně podporuje přístup, že konání akcí by představovalo zdravotní riziko pro všechny zúčastněné včetně jezdců a fanoušků a mohlo by přispět k rozšíření COVID-19,“ uvedla cyklistická unie. „Nové datum závodu v Novém Městě ohlásíme po konzultaci s organizačním výborem v odpovídajícím čase.“

Prvním nezrušeným SP horských kol je v kalendáři závod ve Vallnordu v Andoře 19. až 21. června.

🚨Latest #MBWorldCup update in relation to #COVID19

👉Round 4 in Nove Mesto 🇨🇿 (May 22-24) is postponed. New date TBC
👉Round 5 in Fort William 🇬🇧 (June 6-7) has been cancelled.

More info can be found here bit.ly/3dqaxzv

11:12 – 24. 03. 2020

29 84

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme