Kopec prudký jako střecha domu. První horská etapa Tour končila stoupáním se sklonem 24 procent

Je docela problém tam jít pěšky, natož šlapat na kole po dlouhé etapě. Ta zatím poslední na Tour de France zavedla cyklisty poprvé do kopců a ten závěrečný mohl působit klidně jako střecha domu.

Planche des Belles Filles (Francie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci kolem trati podporují Dylana Teunse (v čele závodu) a druhého Giulia Cicconeho. | Foto: Gonzalo Fuentes | Zdroj: Reuters

Na první horské etapě tohoto ročníku Tour de France museli novináři poslední kilometr do cíle šlapat pěšky. Sto metrů před koncem 24% stoupání byla na kraji trati slyšet i čeština.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kopec prudký jako střecha domu. První horská etapa Tour končila stoupáním se sklonem 24 procent

„Jsme tu od desíti od rána, abychom měli s rodinou tohle místo. Jeli jsme autobusem. Jezdí od takového parkoviště, takže jsme nejdřív jeli autem a pak speciálním autobusem,“ vysvětluje fanoušek Jaroslav. „Ale náš francouzský přítel tady držel místo dřív, protože to vyjel na kole,“ dodává Zuzana.

„Různě tady svačíme, máme toho dost. Šli jsme se projít...,“ vysvětluje Jaroslav, jak fanoušci tráví čas, když si drží místo zhruba šest hodin dopředu. „Dvakrát jsme si dali sjezdovku nahoru, ono to uteče,“ směje se Zuzana.

Tour de France má nového lídra. Po první horské etapě se do žlutého oblékl Ital Ciccone

Číst článek

První letošní horskou etapu nakonec i před zraky českých cyklistických nadšenců vyhrál Belgičan Dylan Teuns z týmu Bahrain-Merida. Druhý dojel Ital Giulio Ciccone, který se díky tomu vyšvihl do čela průběžného pořadí. Český závodník Roman Kreuziger z týmu Dimension Data dojel 31. a celkově drží 28. místo.

„Věděli jsme, že mi tenhle kopec nesedí, takže nemůžu být spokojený, ale ani být z toho nešťastný,“ řekl Radiožurnálu v cíli šesté etapy Roman Kreuziger, který dostal černou pláštěnku i píšťalku na rozhánění fanoušků cestou zpět k týmovému autobusu.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme