Třetí etapu Vuelty vyhrál Estonec Taaramäe, Černý se ze čtvrté příčky propadl na stošedesátou

Třetí etapu cyklistické Vuelty s náročným závěrečným stoupáním na Picón Blanco vyhrál Estonec Rein Taaramäe. Díky vítězství se také oblékl do červeného trikotu vedoucího jezdce průběžného pořadí.

Espinosa de los Monteros (Španělsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taaramäe byl od začátku členem osmičlenného úniku, který si vypracoval až devítiminutový náskok. V 7,6 kilometru dlouhém stoupání soupeřům odskočil a před druhým Joem Dombrowskim z USA vyhrál o 21 sekund. Třetí dojel Kenny Elissonde z Francie.

Philipsen přespurtoval Jakobsena a ovládl druhou etapu Vuelty. Černý se posunul na čtvrté místo

Čtyřiatřicetiletý jezdec stáje Intermarché-Wanty-Gobert si připsal třetí etapové vítězství na Grand Tour v kariéře. První zaznamenal na Vueltě před deseti lety. Naposledy zvítězil v roce 2016 na Giru d'Italia.

Týmový kolega Jana Hirta, který dojel se ztrátou tři a půl minuty na 53. místě a celkově je 57., se ujal vedení v průběžném pořadí s náskokem 25 sekund před Elissondem. Do trikotu lídra závodu se na akcích Grand Tour oblékl jako druhý Estonec v historii. Prvním byl Jaan Kirsipuu na Tour de France v roce 1999.

Třetí je v celkové klasifikaci se ztrátou 30 sekund dosavadní lídr a vítěz předchozích dvou ročníků Primož Roglič. Slovinec v pondělí dojel s většinou dalších favoritů minutu a 48 sekund za vítězem.

Zdeněk Štybar etapu dokončil na 107. příčce s mankem třinácti minut na Taaramäeho a celkově je na 114. pozici. Pátý jezdec úvodní časovky Josef Černý byl 181. a ze čtvrtého místa průběžného pořadí propadl na 160. příčku.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 3. etapa (Santo Domingo de Silos - Espinosa de los Monteros, 202,8 km):
1. Taaramäe (Est./Intermarché-Wanty-Gobert) 5:16:57, 2. Dombrowski (USA/SAE Team Emirates) -21, 3. Elissonde (Fr./Trek-Segafredo) -36, 4. Calmejane (Fr./AG2R- Citroën) -1:16, 5. Mas (Šp./Movistar) -1:45, 6. López (Kol./Movistar), 7. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma), 8. Yates (Brit./Ineos Grenadiers), 9. Landa (Šp./Bahrajn Victorious), 10. Ciccone (It./Trek-Segafredo) všichni -1:48, ...53. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert) -3:35, 107. Štybar -13:11, 181. Černý (oba ČR/Deceuninck-Quick Step) -21:53.

Průběžné pořadí: 1. Taaramäe 9:25:44, 2. Elissonde -25, 3. Roglič -30, 4. Calmejane -35, 5. Mas -45, 6. López -51, 7. Valverde (Šp./Movistar), 8. Ciccone, 9. Bernal (Kol./Ineos Grenadiers) všichni -57, 10. Landa -1:09, ...57. Hirt -4:03, 114. Štybar -13:29, 160. Černý -20:45.