Juniorský cyklokrosař Ježek dojel v domácím závodě Světového poháru druhý, Dlasková skončila desátá

Junior Václav Ježek obsadil v závodě Světového poháru cyklokrosařů v Táboře druhé místo. Porazil ho pouze Léo Bisiaux z Francie. Pavel Šumpík skončil devátý. Vanda Dlasková byla mezi juniorkami desátá.

Tábor (Aktualizováno: 17:16 23. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Ježek.

Václav Ježek. | Foto: Jaroslav Svoboda | Zdroj: Profimedia / ČTK

„Byl to pro mě obrovský zážitek, slyšet to bušení diváků do bariér a jet si pro druhé místo. To je něco krásného,“ řekl Ježek novinářům.

Kulhavý nedokončil poslední velký závod kariéry, na šampionátu v maratonu odstoupil před 80. kilometrem

Závod začal trochu kuriózně opakovaným startem. I ten se sedmnáctiletému Ježkovi – podobně jako už ten první – povedl, jenže pak se kvůli technickým problémům propadl ke konci první desítky. Ze své ztráty na medailové pozice však začal rychle ukrajovat a dostával se postupně čím dál blíž skupince jedoucí o stříbro za Bisiauxem.

„Ještě překážky jsem v pohodě skočil, ale o jednu jsem škrtl a na malér bylo zaděláno. Pak jsem musel prakticky celý okruh jet na prázdné gumě. Dotáhnout se zpět na čelo mě stálo dost sil, ale povedlo se mi to,“ uvedl Ježek.

Zatímco Francouz svou vedoucí pozici kontroloval a s přehledem si dojel pro vítězství, za ním vypukl boj o zbývající medaile. Ze čtyřčlenné skupinky měl nejvíce sil ve finiši právě Ježek, jenž projel cílem s mankem šesti sekund. Šumpík ztratil na vítěze 47 sekund.

Nash se s mistrovstvím světa v cyklokrosu rozloučila třináctým místem, titul má poosmé Vosová

Ježek přiznal, že v závěru už jel na hranici sil. „Ještě nikdy jsem to nezažil a na domácí trati je to neuvěřitelný zážitek. Vím, že závěry závodu dokážu zvládnout a dnes jsem si to potvrdil, jsem za to hodně šťastný. Měl jsem tu rodinu, přítelkyni, kamarády, o to je ten úspěch krásnější,“ dodal Ježek.

V závodě juniorek přidala další české umístění v top ten sedmnáctiletá Dlasková, která se vrací do závodů po vážném zranění. Dcera bývalého úspěšného cyklokrosaře a současného reprezentačního asistenta Petra Dlaska byla desátá s více než minutovou ztrátou na medaili. Zvítězila Nizozemka Lauren Molengraafová.

Mezi muži do 23 let byl nejlepším z Čechů šestnáctý Matyáš Fiala, na vítězného Thibaua Nyse ztratil dvě a půl minuty, devatenáctý skončil Pavel Jindřich. Syn legendy krosu Svena Nyse byl nejlepší z Belgičanů kteří obsadili první čtyři místa.

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Táboře:
Muži do 23 let (19,35 km): 1. Nys 48:13, 2. Michels -1, 3. Verstrynge (všichni Belg.) -36, ...16. Fiala -2:25, 19. Jindřich -2:37, 26. Černý -3:41, 29. Kerl (všichni ČR) -3:57.

Junioři (14,57 km): 1. Bisiaux (Fr.) 42:27, 2. Ježek (ČR) -6, 3. Vandenberghe (Belg.) -7, ...9. Šumpík -47, 26. Hojka -1:56, 27. Faltýnek -2:05, 29. Kuba (všichni ČR) -2:10.

Juniorky (12,95 km): 1. Molengraafová (Niz.) 37:38, 2. Chladoňová (SR) -4, 3. Moorsová (Belg.) -27, ...10. Dlasková -1:33, 13. Hanáková -2:06, 18. Nováková -2:54, 20. Douděrová (všechny ČR) -3:22.

Ženy: 1. Van Empelová 53:32, 2. Pieterseová -3, 3. Worstová -4, 4. Betsemaová (všechny Niz.) -8, 5. Vasová (Maď.) -9, 6. Alvaradová (Niz.) -26, ...14. Zemanová -1:48, 25. Jeřábková -4:11, 37. Vaníčková -5:24, 47. Hladíková (všechny ČR) -7:39

Muži: 1. Iserbyt (Belg.) 1:02:43, 2. Van der Haar (Niz.) -5, 3. Vanthourenhout -26, 4. Sweeck -32, 5. Hermans -43, 6. Adams (všichni Belg.) -48, ...9. Boroš -1:05, 17. Štybar -1:46, 22. Říman -3:06, 26. Hula -3:42, 28. Vaníček (všichni ČR) -5:47.