Kulhavého naděje na olympiádu nejspíš vyhasla. UCI přerušila sezonu, nemá se jak kvalifikovat

Mezinárodní cyklistická unie přerušila kvůli pandemii koronaviru sezonu. Všechny závody v jejím kalendáři jsou odloženy minimálně do 3. dubna.

Aigle Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý na ME horských kol v Brně | Zdroj: ASC Dukla - Ivana Roháčková

Zatímco v některých sportech počítají s prodloužením kvalifikačního období pro olympijské hry, v cyklistice už je zřejmě dobojováno.

Italské Giro je odloženo. Tradiční cyklistický závod hledá kvůli koronaviru náhradní termín

Číst článek

Silničáři a dráhaři měli kvalifikační akce za sebou, na horských kolech a v bikrosu se mělo o účast v Tokiu závodit až do 1. června. UCI ale plánuje uzavřít nominační boje podle výsledků k 3. březnu.

Kulhavému se zavřely dveře

Tímto krokem se v podstatě zavírá cesta na hry Jaroslavu Kulhavému. Olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z Ria de Janeiro po nepovedené loňské sezoně plánoval zabojovat o účast na páté olympiádě.

Čeští bikeři však měli po minulé sezoně k dispozici pouze jedno účastnické místo a nominaci přislíbenou Ondřej Cink, suverénně nejlepší Čech ve světovém žebříčku.

UCI zavřela své sídlo ve švýcarském Aigle a požádala 120 zaměstnanců, aby pracovali z domova. Kvůli koronaviru byla už dříve odložena řada závodů včetně Gira d'Italia či italských a belgických klasik.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme