Ondřej Klymčiw zůstává v umělém spánku, operovat ho budou v sobotu

Zraněný motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw je v nemocnici v Limě stále udržován v umělém spánku. Operace poraněných obratlů účastníka Rallye Dakar je naplánována na sobotu.

Lima Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Klymčiw byl do nehody nejrychlejší z Čechů | Foto: Jan Říha

Podle prvních informací měl český reprezentant podstoupit zákrok již ve středu, lékaři však postup upravili.

Nemocnice, kde Ondra leží, je jedna z nejlepších v Limě, říká Klymčiwův mechanik Veselý

Číst článek

„Jinak se všechno vyvíjí dobře a jeho stav se každým dnem zlepšuje,“ uvedli zástupci týmu Klymčiw Racing ve stručném prohlášení na sociálních sítích. Klymčiw si při pádu v pondělní 3. etapě zlomil dva obratle a pohmoždil plíce.

Víc budu vědět zase dnes odpoledne (místního času) po rozhovoru s doktorem. Ale upřímně řečeno, doufám, ze se do zítřka nic nezmění a největší novinky budou v sobotu," sdělila ČTK Klymčiwova manželka Tereza, která do Peru ve čtvrtek přiletěla.

„Nemocnice, kde Ondra leží, je jedna z nejlepších nemocnic v Limě. Je perfektně vybavená jak přístrojově, tak personálně,“ řekl Radiožurnálu člen Klymčiwova týmu David Veselý.

Jedenáctý muž loňského Dakaru byl i v úvodu 40. ročníku slavné rallye nejlepším Čechem mezi motocyklisty a po neděli mu patřilo 24. místo.

V soutěži startoval Klymčiw počtvrté. Havárie ukončila jeho snažení i před dvěma lety, kdy si po pádu ve vysoké rychlosti vykloubil kyčel a poranil pánev, slezinu a hrudník.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme