Ondřej Klymčiw zůstává v umělém spánku, operovat ho budou v sobotu

Zraněný motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw je v nemocnici v Limě stále udržován v umělém spánku. Operace poraněných obratlů účastníka Rallye Dakar je naplánována na sobotu.

Lima Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Klymčiw byl do nehody nejrychlejší z Čechů | Foto: Jan Říha

Podle prvních informací měl český reprezentant podstoupit zákrok již ve středu, lékaři však postup upravili.

Nemocnice, kde Ondra leží, je jedna z nejlepších v Limě, říká Klymčiwův mechanik Veselý

Číst článek

„Jinak se všechno vyvíjí dobře a jeho stav se každým dnem zlepšuje,“ uvedli zástupci týmu Klymčiw Racing ve stručném prohlášení na sociálních sítích. Klymčiw si při pádu v pondělní 3. etapě zlomil dva obratle a pohmoždil plíce.

Víc budu vědět zase dnes odpoledne (místního času) po rozhovoru s doktorem. Ale upřímně řečeno, doufám, ze se do zítřka nic nezmění a největší novinky budou v sobotu," sdělila ČTK Klymčiwova manželka Tereza, která do Peru ve čtvrtek přiletěla.

„Nemocnice, kde Ondra leží, je jedna z nejlepších nemocnic v Limě. Je perfektně vybavená jak přístrojově, tak personálně,“ řekl Radiožurnálu člen Klymčiwova týmu David Veselý.

Jedenáctý muž loňského Dakaru byl i v úvodu 40. ročníku slavné rallye nejlepším Čechem mezi motocyklisty a po neděli mu patřilo 24. místo.

V soutěži startoval Klymčiw počtvrté. Havárie ukončila jeho snažení i před dvěma lety, kdy si po pádu ve vysoké rychlosti vykloubil kyčel a poranil pánev, slezinu a hrudník.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme