Dakarský deník: Kolomého navštívila druhá rodina, krajané se o něj před lety starali po zranění

Rallye Dakar píše silné příběhy. Jeden se odehrál v roce 2011, kdy měl český pilot Tatry Martin Kolomý těžkou nehodu. Společně s posádkou leželi v argentinské nemocnici, kam jim přijeli na výzvu z televize pomoct krajané. Český závodník tak našel v Argentině svoji druhou rodinu.

Salta/Argentina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Kolomý se svou Tatrou | Zdroj: Buggyra Racign

 „Přijela za mnou skupinka Čechů, kteří se v roce 2011 dozvěděli z televize, že jsem zraněný. Večer už tam byli a starali se o mě jak o vlastního. Vždycky, když jsme v Saltě, pohostíme je, podívají se po bivaku a jsem rád, že se s nimi můžu setkat,“ vysvětlil Radiožurnálu Martin Kolomý.

Klymčiwův stav se zlepšuje. Motocyklista se probouzí z umělého spánku

Číst článek

V dakarském bivaku je u stanoviště Martina Kolomého návštěva, které si opravdu hodně váží. Hlavou rodiny je Čech Josef Varoščák.

„Čekali jsme u silnice na naše auta a ony nejely a nejely. Tak jsme si vypili pár piv a zase nejeli. Pak volala manželka, že ve špitále hledají někoho, kdo umí česky, protože mají problémy s komunikací. Tak jsme tam došli a našli jsme je na pokoji,“ vypráví příběh z roku 2011.

V Argentině žije Josef Varoščák už 30 let, ale češtinu ovládá pořád skvěle. A důvod, proč přesídlil do Jižní Ameriky? Po té otázce následuje hlasitý smích.

„Támhle je,“ ukazuje krajan na svou manželku. „Ona je hezká furt,“ představuje manželku Victorii.

Na Rallye Dakar fandí česko-argentinská skupinka všem českým závodníkům. „Všechno, co je české, je naše. Ale jednička je Tatra,“ dodává Josef Varoščák.

„Pojedeme, co nejlíp budeme umět, abychom mohli Tatru a naši republiku krásně reprezentovat. Abych tady klukům udělal radost, tak se určitě nebudeme flákat někde vzadu,“ slibuje Martin Kolomý návštěvě přátel, kteří mu před lety v Argentině pomohli.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme